| Anamaria6384 a întrebat:

Am nevoie de o părere in următoarea situație ...este vorba de un coleg care ma place (cel puțin fizic ) încă nu am ajuns sa ne Cunoștem ..eu îi urmăresc activitatea deoarece nu știu cum sa procedez.el tine la o fosta iubita foarte mult cred, deoarece deși nu mai sunt imperuna de un an și ceva tot se tine după ea deși ea e cu un băiat de 4 luni dar când băiatul acela postează o poza cu fata aceea reacționeza cu emoticonul acela nervos.el (colegul meu) a tot ieșit cu fete dar nu sta mai mult de 3 săptămâni nu știu de ce. Credeti ca are rost sa îmi încerc "norocul", De fapt credeți ca dacă se desparte tipa aceea de iubitul ei,"colegul meu" se va întoarce la ea? Are rost sa ma risc?

2 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Bună. Din câte observ, el încă nu a trecut peste fosta iubire, a rămas blocat în trecut, deci e foarte probabil să nu se poată atașa de nimeni acum, posibil nu curând.

Nu te arunca cu capul înainte, ai răbdare să vezi ce se întâmplă, analizează etc
Cert e că dacă nu a trecut peste fosta lui iubire, probabilitatea ca ea să apară în discuție (chiar și ca amici), e foarte mare, și nimeni nu își dorește să fie pus în situația asta, nu-i așa? De asemenea, e o șansă ca să te compare cu fosta, asta în cazul în care, să zicem, v-ați cupla în viitorul apropiat. (ținând cont de cele menționate mai sus)

Ai puțină răbdare, lasă lucrurile să meargă de la sine. El trebuie să se "vindece" momentan, altfel toate relațiile viitoare vor fi pierdute înainte să fii început. Tu vezi-ți de ale tale, dacă o să fie, se va întâmpla, nu-ți fă griji.

Pa, pa

| CosminCD a răspuns:

Buna! Depinde ce îți dorești tu. Dacă vrei ca să fi doar o fată care face parte din „CV-ul" lui, poți să-ți încerci „norocul". Dar dacă vrei ca să fi apreciată, iubită, respectată, nu trebuie să te grăbești. Surprizele pot apărea de unde nici nu crezi. Dacă tu ai îndoieli în ceea ce privește situația cu fosta lui iubită (că se va întoarce la ea), sfatul meu e să-l lași în pace. Nu te băga în așa ceva. Nu uita că fiecare persoană merită fericire. Asta este opinia mea. Succes!