| miha_6184 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor, va rog! Am primit o invitatie la o onomastica, dar nu as vrea sa ma duc si vreau sa refuz politicos persoana respectiva pentru ca imi este o foarte buna cunostiinta si nu vreau sa o supar. Nu m-as simti bine in cercul ei de prieteni, m-as simti in plus pentru ca nu as cuoaste pe nimeni, dar persoana respectiva imi cunoaste cativa prieteni, si nu vreau sa deranjez. Aveti idee cum sa refuz cat mai frumos, fara sa o supar prea tare?

Răspuns Câştigător
| alexbera02 a răspuns:

Poti sa ii spui ca din cauza faptului ca vin sarbatorile, ti-ai facut deja planuri, cum ca ai merge la munte.
Sau, poti sa ii spui politicos exact ce ai scris in intrebare.
Sper ca te-am ajutat! O zi buna!(funda?)

2 răspunsuri:
| BlackEyedGirl a răspuns:

Spune-i ca esti plecata din oras in ziua aia, ce ai planuit de mult sa pleci cu familia 2-3 zile si ca nu poti amana.

| Edimbc a răspuns:

I-ai putea spune ce simti: ca te-ai simti in plus sau daca nu pare o idee buna si s-ar supara ai putea sa minti si sa spui ca trebuie sa te duci la o alta zi de nastere sau la o inmormantare(ceea ce ar putea sa nu mearga daca e din familie).Sau spui ca trebuie sa faci un proiect cu cineva pentru scoala(daca mai esti la scoala) sau ca trebuie sa mergi tu cu parintii altundeva sau incerci tu sa gasesti o alta minciuna.