| Random1999000 a întrebat:

Buna, am nevoie de sfatul vostru. Cateodata intru in niste perioade in care simt ca nu mai vreau sa am contact cu nimeni si-mi pierd interesu repede in orice, gen parca fiecare zi se repeta. Simt ca nimic nu mai are sens si rost. N-am probleme gen in familie sau ceva. Si in conversatii cu prietenii parca is degeaba. Am inceput sa incerc activitati in care risc super mult, prin adrenalina parca simt ca mai traiesc. De fiecare data incerc sa imi imping limitele sa vad cat de mult mai pot rezista. Nu stiu ce-i cu mine

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca ai vazut ca adrenalina te ajuta, iti poti indrepta atentia catre sporturi extreme.

| OldSoul a răspuns:

Incearca sa studiezi autocunoasterea, poate te va ajuta.
https://lonerwolf.com/

| Cannibal a răspuns:

S-ar putea să suferi de o forma de depresie.
Încearcă aceste test : http://www.la-psiholog.ro/teste-psihologice/test-screening-pentru-depresie

| gabriela2201 a răspuns:

Daca iti place adrenalina fa mai mult sport; stai linistita, nu e ceva nou sa nu vrei sa aicontct cu nimeni o perioada.se intampla si altora.

| tdfg a răspuns:

Încearcă să găsești un băiat și să formezi o relație cu acel băiat. Posibil ca ceea ce tu simți să fie din lipsă de afecțiune, iubire, etc. dar nu mă refer la iubirea de mamă, soră, frate, ci la iubirea dintre tine și un băiat. Doar ai grijă cum selcetezi băieții ca să nu te trezești folosită că după aia intri de tot în depresie... Dragostea vindecă orice rană, așa că încearcă să socializezi mai mult, să îți ocupi timpul cu ceea ce-ți place ție cel mai mult, alături de persoanele care îți sunt aproape, iar dacă te simți singură, încearcă să-ți faci mai mulți prieteni, să te plimbi cu ei, să mergi la un film, drumeții, orice te face să zâmbești, să îți ridice moralul. Și eu, în trecut m-am confruntat tot cu aceeași problemă, cu sentimentul acela de singurătate, rutină, tristețe etc dar totul s-a schimbat în bine abia când mi-am schimbat mediul social, când am plecat din țară și când mi-am găsit un job. După ce am văzut că sunt în stare de mai mult, că pot să fac bani și că pot să fiu mai capabil ca alții pe care în trecut eu îi invidiam, mi-am dat seama că fericirea vine din propriile tale acțiuni și că noi suntem singurii responsabili pentru trăirile și stările noastre din interior. Deci, încearcă să schimbi mediul de viață, să găsești prieteni noi, să-ți găsești un job, să devii independentă iar atunci îți vei da seama că ești în stare și că meriți mai mult happy