| crooxel a întrebat:

am nevoie de un sfat

Va rog sa aveti rabdare sa cititi, e foarte important pentru mine (dau funda)

In toamna m-am inscris la un "club" sa-i zic asa de muzica la sectiunea chitara folk. Stiam ca la sfarsitul acestui an (care e peste cateva zile) va trebui sa dau un examen pentru a trece in urmatorul an de curs.

Acum sa va spun povestea mea: eu nu am mai cantat cu vocea niciodata pana acum un an si, de ceva timp am aflat ca acest examen va fi de fapt un spectacol la care va trebui sa cant pe scena atat la chitara(ma descurc cat de cat)cat si cu vocea (suna ca la un bebe) si mi-e foarte frica sa nu o dau in bara si sa ma fac de ras.

Faza e ca in iarna am mai cantat o data pe scena si m-am facut foarte tare de ras (nu radea nimeni la propriu dar se vedea pe fetele lor si mi-a zis si profa dupa aceea si parintii). Acum mi-e frica sa nu se repete acest lucru mai ales ca de data aceasta va fi filmat si...inca ceva : toata lumea in afara de prietenii cei mai buni si familie izbucnesc in ras atunci cand ma apuc de cantat si isi bat joc de mine.

Deci, eu nu vreau sa cant la acest spectacol dar nu ii pot spune profei pur si simplu deoarece se va supara si ma cunoaste de mult timp si mai mult, spune ca "ma iubeste ca si pe copilul ei". Nu sunt firea care sa tina ura sau dusmanie pe cineva si chiar nu vreau sa o supar dar nu vreau sa ma fac nici eu de ras (cred ca asta ma doare cel mai tare).

Cand le cer prietenilor sau parintilor sfatul ei imi spun sa fac ce vreau sau sa-i zic ca nu ma duc ca daca se supara pe mine asta e. ii trece si profa asta e o fire foarte dificila nu cred ca ma va intelege.

Una peste alta sper ca voi ma veti ajuta si sper ca nu v-am plictisit dar chiar nu am nici o idee ce sa fac.Am nevoie de ajutor!

Multumesc si dau FUNDOI! merci

Răspuns Câştigător
| KickAss a răspuns:

Mai repeta. Daca vrei poti sa te si filmezi ca sa vezi cum a iesit si uitate doar tu pe filmulet. Incearca sa nu te mai gandesti la ce o sa zica ceilalti. Spuneti in gand ca esti cea mai buna si ca nimeni nu va rade de tine, fi increzatoare si ai incredere in tine.

1 răspuns:
| crooxel explică:

Ok gata cu intrebarea asta am scapat cu bine