| Serban_Roxana_1991 a întrebat:

Am nevoie neaparat de sfaturle voastre, mai am putin si cad rau in depresie, nu mai vreau sa plang! cred ca nu exista zi in care sa nu plang...
Nu mai vreau sa ma mai cert cu mama! Nu stiuce sa mai fac, nu o multumesc cu nimiic, cu absolut nimic, o iubesc foarte mult si nu vreau sa ne mai certam. Din orice nimic, pe care chiar daca l-am facut, chiar de nu, ne certam...
Am 15 ani (aproape) si sunt la varsta la care am cea mai mare nevoie de ea.
O vreau langa mine, o vreau mai calda, vreau sa discutam calm,ceea ce nu se poate, nu pot sa-i spun ce ma doare pentru ca se gasesc alte motive din care sa izbugneasca, nu ma lasa sa vorbesc...
Imi spune sa fac o treaba, o fac fara sa mai zic nimic, ma chinui sa fac, iar la sfarsit imi spune, defapt spune la altii ca eu nu fac nimic, ca nu sunt in stare de nimic...
Urmeaza banchetul de clasa a 8a, iar acum cateva zile am fost sa-mi cumpar o rochie, ne-am plimbat peste tot, pana la urma am gasit rochia perfecta si ieftina cum vroia ea, si am dat 150lei pe ea. Azi iar ne-am certat si era si matusa mea si spunea ca ea ar fi dat si. 3milioane pe rochie, iar cand am venit de la cumparaturi atunci se vaita ca a dat 5milioane pe tot ce mi-a cumparat si acum zice ca ar fi dat si mai mult, deci nu o mai inteleeeg! Ajutor, va rog, am nevoie, am cazut in depresie, plang incontinuu!

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Da`i ignore. Daca spui ca desi faci tot ce vrea ea si cu toate acestea inca se plange, inseamna ca nu te intelege deloc si are ea probleme ei.Nu ai ce sa faci momentan, mai indura pana cresti si apoi esti libera sa pleci daca asta iti doresti.

| slayer678 a răspuns:

Pff....stiu ce simti, am patit. eu zic sa ii spui tot ce te deranjeaza si sa o rogi sa te asculte pana la final. e foarte nasol cand te certi cu parinti, mai ales cu mama. daca nu poti schimba ceva in urma discutiei, cred ca ar fi bine sa apelezi la un psiholog
te sfatuiesc sa nu pui totul la suflet, pentru ca iti face rau (zic din experienta)
sper ca te-am ajutat si sper sa se rezolve neintelegerile cu mama ta

| Serban_Roxana_1991 explică:

Nu pot discuta cu mama pana la final, deoarece imediat cum zic ceva si isi aminteste ea ceva de acum cateva secooe iar izbugneste cearta.

| Roxin a răspuns (pentru Serban_Roxana_1991):

Cred ca e lesne de inteles de ce te certi cu dansa...
Incearca putina gramatica, sigur ajuta.