| scump3tea a întrebat:

am nevoie urgent de ajutorul vostru.Pe surioara mea mai mica(5 ani) o doare urechiusha, nu stiu ce sa fac, medicii astazi nu sint. Ce sa ii dau? Va rog...nu ma pot uita la ea cum plinge.

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Trebuie dusă la urgență, unde să o consulte un medic. Nu aplica tratamente aiurea (fie ele și naturiste) unui copil, pentru că nu știi ce efecte secundare au.
Însănătoșire grabnică!

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Otocalm - picaturi (1 picatura in urechea care o doare si trebuie sa stea cu ea in sus, pentru. a nu se scurge solutia). Costa 10 lei.

| Corina a răspuns:

Am uitat sa-ti spun. Aceste picaturi ii vor atenua durerea pentru o perioada, dupa care vor reaparea, probabil. Ideea e ca mama ta va trebui sa mearga cu ea la medicul de familie, pentru a fi diagnosticata corect. Ar putea fi otita sau oalta boala din sfera ORL si numai un medic specialist poate pune un diagnostic corect si prescrie un tratament adecvat. Daca este otita, cu siguranta ii va prescrie un antibiotic. Sanatate maxima!

| yasemin a răspuns:

Otocalm iti sugerez si eu