| ღCARMELAღ a întrebat:

Buna
Am o agenda cam de 7/14cm (cu descendentii)si nu stiu ce sa scriu in ea.
Nu o fac jurnal, oracol, caiet cu povesti, amintiri, etc.
Vreau ceva special♡☆~
FUNDAA

Răspuns Câştigător
| NutellaLover69 a răspuns:

Ai foarte multe posibilitati.

Daca iti place ai putea sa scrii pur si simplu RANDOM.

Adica daca ai chef sa scrii o poezie micuta, deschizi la ce pagina vrei tu in caiet si scrii acolo ( desigur dupa ce ai compus-o pe altceva ca sa nu strici pagina cu stersaturi sau taieturi).

Daca intr-o zi ai chef sa desenezi, nu stiu, ursuleti panda, deschizi la alta pagina din caiet si desenezi o gramada de ursuleti.

La fel de bine poti scrie mesaje inspirationale sau versuri care iti plac mult din cantece pe pagina la care sa adaugi desene micute sau orice altceva, poti sa scrii o anumita intamplare care te-a amuzat, daca esti fana unui artist/trupe si iti place sa scrii poti scrie un imagineu ( o mini poveste pur fictiva despre o persoana care exista sau nu in realitate), poti scrie chiar cantece, daca iti place design-ul poti desena manechine, poti lipi poze si sa faci colaje cu ele, poti scrie idei pentru ( de exemplu) facut unghiile sau o tinuta pentru o anumita ocazie etc.

Singurele reguli sunt sa-ti folosesti imaginatia si sa-ti placa ce faci in acea agenda.

Sper ca ti-am fost de ajutor, fundita?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca ar fi o idee frumoasa sa scrii pe fiecare pagina cate un lucru care te face pe tine fericita iar cand ai un moment cand te simti aiurea, si n-ai chef de nimic, sa o citesti si sa te gandesti la acele lucruri. happy

| Oojjkjbb37884 a răspuns:

Ai putea s-o faci caiet de cântece sau poezii.Sau chiar o agendă de școală. Eu am cartea Descendenții-Povestea filmului.O voi lua și pe a doua când va apărea Descendentii 2.