| anonim_4396 a întrebat:

am o colega in clasa care a intrebare toata cls ( in afara de mine) ce inseamna...skyni deep( nu stiu cum se scrie). puteti sa mi spuneti ce inseamna? mersi mult... funda

1 răspuns:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

1.Poate fi skin-deep,înseamnă la nivelul pielii,de exemplu o rană skin-deep nu e adâncă,e superficială,doar la nivelul pielii.Iar uneori are şi sens figurat, cineva skin-deep e o persoană superficială, fără profunzime.2.Şi mai poate fi skinny dip sau skinny dipping, care înseamnă scăldat(scufundat, înotat) în pielea goală.Mai pe româneşte,"baie la nudu´ gol".Aş zice că-i mai degrabă a doua variantă...