| adinutzadina a întrebat:

am o excursie pe la sfarsitul lunii acesteia si mama a zis ca daca mai iau o nota rea nu ma mai lasa in excursie si eu am dat test la mate si sunt sigura ca nu am facut nimic bun iar eu imi doresc ff mult sa merg in aceasta excursie as da orice sa merg. Ce pot face sa o conving pe mama sa ma lase daca iau nota mica.pe profa nu o pot convinge pentru ca e ff severa... dar poate pe mama o pot convinge cu toate ca si ea ii cam severa cu mine in privinta notelor... funditalove struck

7 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Eu zic ca daca este sa iei o nota mai micuta, invata putin dupa si roag-o pe profesoara sa te asculte si sa iti mareasca nota [ar fi o solutie]Daca nu eu zic sa te rogi de mama ta in continuare, pup

| KaRa23S a răspuns:

Fataaa deci eu ma rog la maicamea sa nu ma lase in excursie ( dar degeaba ca ma obliga sa ma duc) si tu te zbati asa mult?!

| OrangeJuice a răspuns:

Nu ii spui de nota.Simplu.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Buna! Eu cred ca mama ta oricum te lasa sa mergi in excursie, chiar daca o sa iei o nota rea.Ea iti spune asa pentru ca stie faptul ca iti doresti foarte mult sa mergi si tu si de aceea vrea sa te ambitioneze sa inveti ca sa iei note bune.

| Vivi16 a răspuns:

Daca nu i-ai spus ca ai dat test la mate, poti sa ii spui de nota dupa ce te intorci din excursie, sau daca i-ai spus ca ai dat test la mate, ii spui ca inca nu v-a adus lucrarile si ca nu stii ce nota ai luat! Daca nu vrei sau nu merge asa, cand o prinzi intr-o pasa buna, poarta o discutie serioasa cu ea, si explica-i ca vrei foarte mult sa mergi, ba mai mult promite-i ca de acum inainte o sa te straduiesti de 10 ori mai mult sa iei nu mai note mari!winking Sper ca ti-am fost de ajutor!

| C94 a răspuns:

Hmm...pai poti sa ii arati mamei tale ca esti suparata din cauza notei si sa ii demonstrezi ca desi ai invatat nu ai putut face mai mult la lucrare; cred ca mama ta trebuie sa vada ca macar incerci sa iei note mari (chiar daca nu e asabig grin) si trebuie sa ai o purtare cat de cat impecabila macar pana platesti excursia laughing sau pana la excursie si cum nu mai e atat de mult timp pana atunci cred ca te poti purta frumos si sa incerci sa intelegi matematica; sper sa te ajute sfatul meu happy

| adinutzadina explică:

Va multumesc pentru raspunsurile date...Intradevar am luat o nota mica si amam nu a vrut sa ma mai lase in excursie dar a vorbit diriga cu ea si a convinso...va multumesc mult pentru raspunsuri