| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare. Am fost batjocorit de niște colegi la ora de dirigenție, iar mâine avem ora cu diriginta iar. Am vorbit cu părinții și cu diriginta și vreau sa țin un discurs în fața clasei, iar persoanele respective să-și ceara scuze. Problema e ca ma tem ca voi fi văzut rău de toți colegii pentru tot restul liceului. Cum sa procedez? (clasa 10)

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La acesata intrebarea iti poate raspunde numai diriginta ta, care stie situatia si decide pentru clasa asta.

| peperonies a răspuns:

Pre-discurs - batjocorit
post-discurs - direct batut

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și eu presimt că va fi și mai rău de atât. Or să zică toți că ești un papă lapte și apelezi la părinți pentru a scăpa de probleme. La 15 ani ar trebui și tu să gândești un pic la ce ești expus. Dar nici ok nu este atitudinea colegilor pentru că ce spui tu se numește bullyng.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și atunci ar trebui sa ma las călcat în picioare? Singura cale prin care pot sa ma răzbun e la ora dirigintei.