| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU. As vrea sa va cer o parere in legatura cu ceva ce tine de scoala.
Deci, sunt clasa a8-a iar diriginta[de mate] nu a venit de la inceputul anului scolar deoarece s-a operat.Ni s-a schimbat profesorul de mate de 2 ori si a ramas o incapabila drept profesoara noastra pana vine diriginta. Aceasta practic habar nu are sa predea.Nici olimpicii clasei la matematica nu pricep nimic de la ea, tipa si urla la noi ca de ce nu stim, ca la examen o sa facem praf and stuffs pe cand ea preda probleme rezolvate din manual straight face si maine urma sa ne dea test din ceva care de asemenea nu multa lume a priceput si asa, m-am gandit sa vorbesc cu colegii sa ne ducem la director si sa nu ne mai prezentam la ora de mate pana ce nu se schimba profesoara deoarece vine noiembrie, vine teza, iar noi daca nu am face meditatii am fi total pe dinafara. Intrebarea mea este, credeti ca am avut o idee buna? Maine a4-a ora urma sa avem testul si tot atunci vreau sa pun planul in aplicare. Deja am vorbit cu niste colegi si sunt de acord.

9 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Hei happy. buna happy si eu sunt clasa a8-a si nu nu este o idee buna.dupa noua lege profesorii sunt trimisi de la minister(parctic pe minister il cam doare undeva ca nu intelegeti voi ). directorul nu poate sa faca nimic doar daca face foi si foi si celelalte clase la care preda fac declaratii si bla bla.eu zic ca nu ve-ti rezolva nici o problema daca face-ti asta. Si daca nu veti venii la ora ei si ea oricum nu va fi data afara va prinde pica pe voi si va va taxa mai rau. (ni s-a intamplat si noua si nu s-a putut face nimic ) imi pare rau pentru voi dar s-ar putea sa asteptati mult si bine un prof nou. iar alta modalitate e sa chemati parintii la scoala (toti si sa aiba o sedinta doar cu ea si sa vorbeasca."Doamna copii nostri nu inteleg, luatii mai usor si explicati-le mai bine ca ei au nevoie pentru examen si note mari bla bla" (s-ar putea sa se rezolve ceva. asta am facut si noihappy

| raluca250 a răspuns:

Fa-o!winking
Asemenea oameni nu ar trebui numiti profesori
Avem si noi o profesoara de mate care atunci cand scoate un copil la tabla ii dicteaza si rezolvarea si asta care au terminat a8`a aunt bata [note mai mari de 6 nu au fost la examen].
Mersii domnului ca fac cu alta profa:X
Deci mai bine du-te si vorbeste cu directorul si spune`i ca profa va dicteaza problemele deja rezolvate si ca nu intelegeti nimic si pe de`asupra urla ca de ce nu invatatiwinking
[Eu i-am zis dirigintei mele atunci cand faceam pregatire cu profa aia ca nu intelegem nimic de la ea (adica chiar NIMENI)]

| angelsaredickswithwings a răspuns:

Asa sa faci si daca nu o schimba iimplica si parintii

| Soinlove a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna. Mai bine roagati parintii sa mearga la ea cu niste flori sau ceva de genu si sa ii spuna ca tu, si nici ceilalti colegi nu intelegeti. cu frumosu iese mai bine

| angelsaredickswithwings a răspuns (pentru Soinlove):

Oamenii ca tine se numesc pupincuristi :*

| Duffiii a răspuns:

Sigurbig grin Incearca si eu as fii facut la fel in locul tau, si eu sunt a 8a si mi.s-a intamplat ceva asemanator cu profa de romana care s.a schimbat de 2 ori.

| adriana97_5200 a răspuns:

Da fa asta...eu la fel am o profa care nu se pricepe nimic in mate. si tot tipa la noi de ce nu stim. Dar eu stiu fiindca mi-am luat o profa in particular. Si eu le lamuresk celorlalti elevi...

| amyana a răspuns:

Braavo tie fato du-te la director
sa iti spun ca stiu cum e la noi profu de mate nu stie sa ne predea si eu cu olimpicii clasei am mmers la diector si ne-a schimbat profu dar adoua zi a venit si a fact spumee ca din cauza noastra a dato afa

| vevegirl a răspuns:

Eu cred da, este o idee bunam, chiar foarte buna. Si eu in clasa a 8-a am avut o profa la mate, nici ea nu cred ca intelegea mare lucru din ce preda si la examen a fost jale. Acum am o alta profa in liceu si incerc sa prind din urma dar foarte greu... cool