| 123456Anonim123456 a întrebat:

Buna,am o intrebare,am o pata pe piept din nastere,si m-am gandit sa imi fac un tatuaj pe piept in locul unde este pata aceea, nu stiti are ceva daca imi fac un tatuaj peste pata?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar un medic dermatolog ti-ar putea spune!

| OldSoul a răspuns:

Eu as spune ca nu are nimic, daca se fac tatuaje si peste cicatricile de la operatii, la tine nu ar trebui sa fie o problema.
Oricum cel mai bine ai intreba pe cei ce se ocupa cu tatuajele ei ar trebui sa stie.

| vocea a răspuns:

Buna.Este neindicat sa iti faci tatuaj peste un semn din nastere, pentru ca la tatuare iti rade acea parte si risti sa ti se taie si semnul, astfel ajungand la multe complicatii. Poti face chiar si cancer de piele din aceasta cauza.

| 123456Anonim123456 explică (pentru vocea):

Da stiu, dar nu este o alunita sau chesti de asta, pata aceea se simnte ca si pielea, paraca in acel loc este doar de alta culoare.