| AlexDrHouse a întrebat:

am o intrebare: care e faza cu abonatul pe youtube? adica de ce sa te abonezi? ce avantaje are abonatul sau cel caruia te-ai abonat? Funda pentru cel mai bun raspuns happy

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Rafael are dreptate. Practic, îi urmărești activitatea (la ce a dat like, ce videoclipuri sau comentarii a mai postat). El nu are niciun avantaj direct, dar faptul că are cât mai mulți abonați îl face pe utilizator mai popular și videoclipurile sale se vor împrăștia mai repede (cel puțin teoretic).

7 răspunsuri:
| userul7200 a răspuns:

Poi daca te abonezi la cineva poti sa:
1.Vezi video-urile la care a dat like.
2.Sa vezi ce a comentat in alte video-uri.
3.Sa vezi ce video-uri noi a mai bagat pe pagina lui de youtube.
4.E gratis.
Cam atat stiu.

| Rruxyy a răspuns:

1. Poti sa dai like, si sa iti faci diverse liste cu melodiile tale preferate.
2. Poti sa comentezi la videoclipuri.
3. Poti sa publici tu videoclipuri.
Eu sincer am cont pe youtube pentru liste, am diverse liste melodii vechi noi, preferate si acolo imi pastrez melodiile pe care le vreau si pe care le ascult cu drag, si nu trebuie sa ma chinui sa imi amintesc o melodie.

| ZabuzA1999ByMe a răspuns:

Pai in primul rand ca sa te inregistrzi pe you tube trebuie sa fii sigur si sa dai nr de tel si o sa primesti prin sms codul de inregistrare.care sunt avantajele? daca faci un video si ai peste 100.000 de vizualizari de la 100.000 in sus o sa iti dea cate 1 euro la cate 1000 de vizualizari tongue sper ca te-am ajutat

| fastXandXcurious a răspuns:

Cand te abonezi la canalul cuiva, acesta iese cu un subscriber in plus adica il ajuti. Ceva care te ajuta pe tine e faptul ca pe prima pagina cand intri pe youtube iti apar cele mai noi likeuri, clipuri, commuri date de acel canal la care te-ai abonat

| FinnalyToLove a răspuns:

Salut:* Pentru intregistrarea pe YouTube am gasit urmatoarele avantaje :
1. Poti comenta videoclipuri/piese/seriale/filme/videobloguri etc.
2. Poti da like la ce iti place, avantajul constituia in exteriorizarea opiniei si mai important daca o sa vrei vreodata sa mai vezi acel videoclip (sau ce e) intri pe contul tau si in sectiunea "Like" il gasesti big grin
3. Poti sa iti vezi "istoria" vizionarile in asa fel incat daca uiti numele unei vizionari o gasesti acolo.
4. Poti sa te abonezi la anumite persoane/firme care face videoclipuri, in asa fel incat ...Sa zicem ca iti place Tequila (vlogger) si ca sa ii vezi episoadele noi in mometul in care le posteaza esti "abonat" la ea si le vezi. (sau la locati Record's la anumitii cantareti)

Nu stiu sigur cui te abonezi, dar este gratis, este ceva global si nu cred ca stie cineva cine e acel "YouTube"

Succes si o zi buna!:**
Pa-pa! big grin

| MonsterCool a răspuns:

1.Poti posta comentarii la clipurile altora
2. Poti sa publici propriile tale clipuri

| userul7200 a răspuns (pentru MonsterCool):

El cred ca se refera atunci cand dai Subscribe, nu cand iti faci cont straight face