| ariy5262 a întrebat:

Bună, am o întrebare. Cum credeți ca sunt fetele care au avut un tata prezent dar in același timp absent, rece și serios? Adică ele nu primeau îmbrățișari, cuvinte frumoase (afectiune cu alte cuvinte) din partea tatalui. Credeți că aceste lucruri pun o pata pe viitorul și comportamentul tatalui? Le poate face diferite de alte fete care au primit afectiune din partea tatalui?

2 răspunsuri:
| ElenaAlex211 a răspuns:

Eu asa am crescut, da, comportamentul ar putea fi putin diferit daca nu au fost atasate de tata, eu nu am fost atasata de el asa ca doar ca stiu ca atunci nu vreau un partener ca taica-miu. Daca tatal a avut probleme si cu mama, cum a fost la mine, fata nu o sa stie ce inseamna o relatie sanatoasa si daca e inconstiienta e sansa sa dea de o relatie toxica si sa fie ceva de genul "lasa ca nu are nimic".