| Stefy200 a întrebat:

BunahappyAm o intrebare: Daca as spune ce gandesc mai mult(deexemplu uneori imi e frica sa zic ce cerd de teama sa nu zica lumea ceva...eu spun uneori lucruri care unii nu le inteleg caci eu vad lucrurile alt fel.)deci daca as spune mai mult ce gandesc si as exprima pe moment ce simt, lumea m'ar placea mai mult? Dac ascund unele lucruri inseamna ca am o"masca", ca sunt falsa? Oare lumea m'ar placea mai mult daca as zice ce gandesc? Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| lifeonlyforlove a răspuns:

Citi oameni, atitea opinii...mereu o sa se gaseasca persoane invidioase care te vor critica, nu poti sa fii tuturor pe plac. DA! trebuie sa spui ceea ce simti indiferent de parerile altora daca simti nevoea sa te descarci, spune! persoanele care tin la tine te vor accepta asa cum esti, si nu trebuie sa te spui un cuvint. daca ascunzi ceva, nu inseamna ca porti masca fiecare om ascunde ceva. asta se numeste intimitate. dar iti reamintesc daca simti nevoea sa vorbesti cu cineva, sa nu taci si sa spui totul in fata.

2 răspunsuri:
| lifeonlyforlove a răspuns:

Cu plcerehappy sper ca te-am ajutat