| Holmes a întrebat:

Daca pe primul semstru ramai corigent la mai multe materii ce se intampla? Continui anul si in semestrul urmator si daca nu treci nici in semstrul 2 ramai repetenta sau ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| AnYyCrZ a răspuns:

Da in semestrul I poti sa ramai corigent de 4 ori, iar in semestrul 2 poti sa-ti indrepti mediile... Daca nu ti-le indrepti, ajungi la repententie(daca 3 materii la care esti corigent) daca ti-le indrepti si ramai cu 2 corigente te duci in vara si dai corigenta, daca nu treci ramai repetenthappy

7 răspunsuri:
| Demise a răspuns:

Dacă rămâi pe primul semestru corigent la o materie-două, iar în semestrul al doilea ai media peste 5 la acele materii, treci clasa. Dar dacă rămâi corigent la aproximativ 4 materii, rămâi repetent. Dacă rămâi corigent pe ambele semestre la o materie-două vei putea da parcă în vară un examen de corigenţă, iar după nota de la acel test vei putea şti dacă vei repeta clasa sau nu.

| CosminC86 a răspuns:

Daca pe primul semestru ramai corigent nu se intampla nimic, mai ai o sansa pe semestrul al doilea sa treci, dar daca nici pe semestrul al doilea nu treci ramai in vara pentru a da corigenta. Iar daca nici in vara nu iei examenul ramai repetent/a.

| 000M1ha3la a răspuns:

Deci in cazul in care ramai corigenta primul semestru si in al doilea ai peste 5 adica treci la toate la care ai ramas semestrul 1, nu ramai repetenta, dar in cazul in care ramai si in semestrul 1 si 2 corigenta la acelasi obiec ramai repetenta la acel obiect
Funda?happy

| yubyta123 a răspuns:

Daca faci tot posibilul sa treci semestrul doi nu ramai repetent, daca nu treci nici pe al doilea normal ca ramai repetent

| GeaninaSweet14 a răspuns:

Daca ramai corigenta doar in semestrul 1 nu se intampla nimic, dar trebuie sa inveti mai bine in semestrun al 2 lea. daca ramai corigenta si in semestrul 2, vei da corigenta in v ara. Daca nu o treci nici pe aia ramai REPETENTA.
Funda?

| Xander123 a răspuns:

Dar dacă pe primul ai 5 si pe al doilea 4?

| sweety001 a răspuns:

Daca nu treci nici in semestrul I, nici in semestrul II la mai mult de 3 materii ramai repetent, daca ramai la una si dai examen si il treci atunci treci si anul...