| Coroian_Claudia_2001 a întrebat:

Buna
Am o intrebare: daca termin la un liceu cu profil pedagogic (unde e matematica M3 si fac doar 2 ore de matematica / saptamana) pot mergre mai departe la o facultate de stiinte economice (pe contabilitate/ finante banci)?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Da poti, dar o sa iti fie greu la matematica. Le este greu si celor cu M2 dar cu M3... Daca vrei acolo studiaza in particular la matematica. Adica ia carti de M2/M1 si fa exercitii.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Dupa terminarea liceului si dupa ce iei bacul, poti merge la orice facultate doresti.