| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare.Imi place sa cant, insa cand sunt pe scena sau in fata unui public ma intimidez.Mai ales in ora de muzica.Incepe sa imi tremure vocea si asa se strica toata piesa. Un sfat sa numai fiu asa emotionata?[ doua puncte D]

Răspuns Câştigător
| kitty10 a răspuns:

Gandeste-te ca esti la tine acasa.In acest caz timiditatea nu te ajuta la nimic. Mi-as dori si eu sa am voce, dar din pacate sunt cam afonalaughing. Arata-le oamenilor cat de minunata este vocea ta.

11 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Gandeste-te ca nu te priveste nimeni si ca esti singura.Inchide ochii pentru un moment, pana incepi.si dupa aia ai sa vezi ca nu o sa iti mai fie asa rusine. o sa iti invingi timiditatea!
Succeshappy

by daiiwinking

| cioko19 a răspuns:

Hm. e greu, stiu.
Si mie imi place sa cant, dar numai cand sunt singura sau cu ceva prietene bune.
Nu te gandii ca esti in fata publicului, gandeste-te ca toti iti sunt niste prieteni foarte buni. Trebuie sa iti invingi timiditatea, pentru altfel nu va merge.Succes!

| Betty18 a răspuns:

Inkide ochii si imagineaza-ti ca esti singura sub dus si cantihee hee

succes

| Roxana_6190 a răspuns:

So eu cant! Am si eu o voce foarte buna, am fost si la Sala Palatului, dar eu nu mai sunt chiar la inceput! Dar iti dau un sfat:gandeste-te ca tu canti singura, intr-un loc pustiu si asa vei reusi sa invingi emotiile! Crede-ma ca stiu bine prin ce treci, dar nu e ceva imposibil! Iar eu, acum, nu mai am nci o emotie, dar trebuie sa recunosc e senzatia aia si acum la mine ca daca nu va iesi bine etc... chestii care se nasc numai in imaginatia noastra. si nu sunt adevarate! Daca iti vei invinge emotiile de 2, 3 ori nu va mai fii asa! Mult succes, draguta!happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E asa aiureasigh

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imaginazati ca nu e nimeni in jurul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imaginazati ca nu e nimeni in jurul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatul meu este ca sa nu te mai intimidezi, eu am 18 ani si cant de vreo 7 ani.este foarte usor sa spui"da, cant pentru ca imi place, si imi doresc..."insa spune "da"si in fata publicului.cucereste-l,vorbeste cu el, zambeste, si ai sa vezi ca nu o sa mai ai emotii. daca nu poti pune in practica ceea ce ti-am spus mai sus, incearca sa te gandesti doar ca esti singur(a)pe scena si ca toata lumea este a ta.succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te gandesti cat de buna voce ai sa uit ca esti in fata unui public si sa crezi ca esti singura

| girl_moni a răspuns:

. nu stiu inchipuite singura tongue
succes