| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare legata de prietena mea. De obicei incearca sa fie la fel ca mine si face unele chestii care stie ca ma vor supara. Gen mi-a spus cum ea a trecut pe langa baiatul pe care il plac si ca e nesimtit ca s-a uitat dupa ea si a fluierat-o, iar el nu a facut nimic din toate astea. Alta data m-a imbratisat un baiat si dupa a venit la mine si mi-a spus ca "Uite, nici nu te imbratisa pe tine ca si o lua pe alta". Ceea ce nu era adevarat. El plecase sa vorbeasca la telefon iar ea mi-a spus ca a mers si a luat in brate o alta fata. Ce ar trebui sa fac cu ea? Uneori e imposibil sa o evit pentru ca in orice as face incearca sa fie mai buna. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

Scapa de astfel de ''prieteni'', daca ii pot zice asa pentru ca o sa te enerveze si o sa te traga in jos in viata.Las-o ca sunt destule fete care chiar sunt prietene adevarate, nu ca asta.E ea mai mult geloasa pentru ca esti mai buna ca ea si incearca sa devina mai buna ca tine bagandu-t in cap ca tu esti mai slaba ca ea.