| SpigiBb a întrebat:

Buna am o intrebare mai complicata putin chiar daca mi-e rusine tot o postez!

Faza este ca atuncea cand de exemplu apare o problema gen ceva de bataie imediat ma pierd de tot nu stiu ce ii cu mine si de ce fac asta.Incerc sa ma controlez in sinea mea stiu ca trebuie sa ma controlez si nu pot.nu e vorba ca nu am incredere in mine DIN CONTRA ca am!Uite un exemplu astazi era cu inca 5 prieteni stateam la o tigare cand apare 2 tigani ca aveau treaba cu unull dintre noi,desi nu a iesit scandal sau alte eram mai multi ii dominam sigur pur si simplu m-am pierdut transpiram si nu eram eu si vroiam acasa cat mai repede!

Deci va rog cine ma poate ajuta sa trec peste asa ceva?vreau sfaturi ce sa fac sa raman calm sau sa nu mai imi fie teama asa tare va rog eu!1Fundaa

Răspuns Câştigător
| nopersonalnamee a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te gandesti la altceva in acele momente. De exemplu si eu am o teama de caini din copilarie atunci cand m-a muscat unul de picior si inca am un semn imens de la muscatura. Iar acum cand trec pe langa ma uit in alta parte si incerc sa ma calmez. imi spun in sinea mea ceva gen ' nu se intampla nimic' si repet de multe ori asta in gand. Dar in primul rand incearca sa nu dai importanta si sa te uiti la cei care iti provoaca o asemenea senzatie cu indiferenta de parca nu te-ar deranja cu nimic ca ei sunt in preajma ta.
Sper ca te-am ajutat putin. puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna.pai problema pe care o ai tu e ca si cand ti-ar fi teama de intuneric sau de inaltime.ai o fobie.cel mai bun sfat ar fi sa vorbesti cu parintii tai, in caz ca nu ai facut-o si sa mergi la un doctor special.altfel nu ai cum sa rezolvi problema.imi pare rau.succes!

| AlinKun a răspuns:

Pai in functie de problema mai bine ar fi sa ramai calm dar daca cineva are ceva cu voi asa din senin atunci dai fara ezitare ca sa nu fi tu cel care primeste mai bine sa fi cel care da

| AnnaaLuvYa a răspuns:

Bună! Eu cred că ai ceva cu pacea ta interioară.O să îți treacă peste câțiva ani oricine are emoții dar cred că te pot ajuta cu ceva: cred că ar fi bine să faci yoga în fiecare zi să știi că ajută.Mi-am recăpătat curajul! De fapt am căpătat! Dar nu fi nici prea încrezător...La mulți ani pentru mâine! O seară bună!

| Lovelyix a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Imi e frica sa stau singura prin oras. Nu stiu de ce. E groaznic sa stai asa speriat mereu. Stiu cum te simti! Cand ti se intampla, imagineaza-ti ca esti o persoana extrem de importanta, si ca ai mereu niste "badigarzi" langa tine. O sa te simti protejat. Succes

| SpigiBb explică:

Nici nu ma asteptam la asemenea raspunsuri sincerehappy o sa incerc sa fac tot ce mi-ati spus mai jos sa vad ce iasa!