| Bogdan_9316 a întrebat:

Buna am o intrebare pentru ce-i ce sunt la liceu.
- Voi prima zi cand ati fost la liceu nu sa legat nimeni de voi? Io nu ca ma tem dar parca la liceu Elevii, pe acolo sunt mai rebeli.
De aia zici ca daca ma duc imi fac probleme...

Si intrebare eu am picat la Colegiul Tehnic, nu la Liceul National, si nu stiu eu imi doresc sa ajung politist civil, sau Jandarm. Mai pot ajunge din liceul Tehnic.

Fundita!

Răspuns Câştigător
| guardian18angel a răspuns:

Mai ales daca vrei sa ajungi politist sau jandarm, trebuie sa inveti sa intimidezi si sa lucrezi totul dupa regulile tale.

Sa fi foarte sigur pe tine si sa nu te intrebi la orice pas,, oare asta ce vrea cu mine". Sa fi mai mereu hotarat in orice privinta, indiferent de situatie. Sa fi sociabil cam cu oricine vrea sa te intrebe ceva, total deschis, si cand injura, sa nu-ti pese, eventual sa zambesti (in sinea ta poti rade de ei :p).

Ideea e sa nu arati ca o tinta de care sa-si poata bata joc.

2 răspunsuri:
| Music94 a răspuns:

Cand se suna iesi din clasa si du-te afara plimbate... nu astepta sa vina ei in clasa si te vada in banca stand ca... fa asa prima luna pana se linistesc apele cu bobocii. Nu injura si incearca sa mergi pe holuri mereu cu cineva, banuiesc ca mai ai vre un prieten pe acolo.
Si da, poti sa te faci politist, liceul numai conteaza aproape de loc ci facultatea.

| Jessykuta a răspuns:

Poi daca tu no sa-te legi de ei nici ei nu o sa se lege de tine si nu-s chiar asa de rebeli si da mai poti ajunge politist deoarece conteaza cel mai mult facultatea care o faci. happy