| StaceyG a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au terminat clasa a noua.Va rog sa imi spuneti ce carti ati avut de citit in clasa a9a.

Răspuns Câştigător
| Micheline a răspuns:

Pai, depinde de scoala, de profesori, de profil.Eu de exemplu am avut de citit Maitreyi de M. Eliade, Amintiri din copilarie, Moara cu noroc, Tinerete fara batranete si viata fara de moarte, La hanul lui Manjoala, Domnisoara Christina si cam atat.

3 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Mikydelle are dreptate, eu am avut de citit Morometii, Mara, O scrisoare pierduta si Carpioara.

| Daniella13 a răspuns:

Romanul Adolescentului Miop
Romeo si Julieta
Scrisorile dintre Veronica Micle si Mihai Emineascu
Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi
La rascruce de vanturi
Exuvii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam multe... le-am avut pe aceleasi care le-a scris michelle