| mada00madalyna a întrebat:

Am o întrebare pentru cei care urmaresc seriale turceşti.Eu am urmarit doar unul si anume,, PROMISIUNEA",, YEMIN" care mi-a placut extrem de mult eu l-am urmarit pe acasa dar s-a terminat. Voi ce seriale vazut? Si pe ce canale? Ce seriale turceşti mi-ati recomanda.Si daca stiti vreunul care a inceput sau incepe de curand va rog sa imi ziceti numele si canalul. A si mai am o intrebare stiti cumva daca s-a difuzat in Romania serialul,, Unutulmaz" scuze nu stiu cum se traduce big grin si daca da pe ce canal? Astept rasp si a cel mai bun si rapid dau funda+vot+adaugare la prieteni.Pa-Pa.

2 răspunsuri:
| BETTYNA a răspuns:

Buna, eu urmaresc serialul "Dragoste si pedeapsa" "AscVeCeza" pe canal D imi place foarte mult -descriere:"Dragoste şi pedeapsă" prezintă povestea a două lumi diferite, o faţă a Turciei neexploatată până în acest moment, ascunsă de ochii lumii occidentale, care nu a fost arătată niciodată într-un serial turcesc dar care va fi acum dezvăluită cu bune şi rele. Prezentarea tradiţiilor străvechi ale societăţii turce, a vieţii de familie cu toate constrângerile ei este principalul argument diferențiator în faţa tuturor celorlalte seriale turceşti realizate până în acest moment. Pe de o parte avem partea modernă a Turciei, familia modernă a vremurilor noastre, iar de cealaltă parte avem familia tradiţională care se ghidează şi trăieşte după obiceiuri şi tradiţii cu reguli stricte, uneori duse la extrem, dar respectate cu rigozitate.

Yasemin (Nurgül Yesilçay) este o tânără de 29 de ani care se pregăteşte să se căsătorească. Înainte de nuntă cu o săptămână însă îl prinde pe viitorul ei soţ în pat cu prietena
ei. Pentru că sora cea mică a lui Yasemin a rămas însărcinată foarte tânără şi a murit în urma unei întreruperi de sarcină, tatăl ei, înainte de a muri, a pus-o pe Yasemin să jure că nu va fi cu nimeni înainte de căsătorie. Ea a încercat să îşi ţină promisiunea făcută însă din cauza trădării iubitului ei, nu va reuşi. Dezamăgită de cele întâmplate, Yasemin se duce pentru câteva zile la mama ei, A care locuieşte în Bodrum. Acolo îl va cunoaşte pe Savas (Murat Yildirim) şi îşi va petrece noaptea cu el. Va rămâne însărcinată, mama ei nu-i va da voie să facă întrerupere de sarcină aşa că Yasemin va fi nevoită să facă acest copil fără ca Savas să ştie, deoarece ei se revăd abia după un an de zile, după ce ea va naşte.

| Mirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrra a răspuns:

Buna! Sunt Mirabela:* si ma uit la serialele turecesti de muuulltt timp! Nu am ratat niciunul..am vazut siPromisiunea, si daca nu ma insel, si asta seara la ora 21:00 va fi..Bettina,l-am vazut si pe AskVeCeza, este superb, cum sppuneai, si la Unutulmaz, astazi este ultimul episod.:*