| Lauralive a întrebat:

am o intrebare pentru fetebig grin. Ce faceti ca sa pareti sexy? Ma refer la gesturi, vorbe, comportamnet, mers, etc.

Răspuns Câştigător
| PinkTerror a răspuns:

Hei iarta-ma eu sunt baiat si totusi... am sa iti raspund la intrebarea ta. daca vrei sa fii sexy trebuie sa ai 3 lucruri si nici unul nu tine de ce ai zis tu... primul rand e atitudine. poti sa stii toate vorbele si sa mergi ca po pisica in calduri daca nu stii sa te prezinti (gen: capul sus cu incredere si sa dai macar senzatia ca nu iti plasa degeaba)
2 si 3. invata cele doua arte secrete limbajul corpului si arta flirtului... nu trebuie sa fi pamela andreson sa poti sa ii sucesti mintile unui barbat dar trebuie sa fii in stare sa "il faci" din vorbe si limbajul corpului pentru a intelege cand si cum sa ii arati chiar fara sa isi dea seama ca iti "place" de el si etc

dar sincer decat sa faci toate astea nu mai bine gasesti tu baiatul ala care o sa te placa asa cum esti? nu iti mai face griji pentru ce cred toti si o sa vezi ca o sa fie bine >big grin

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Buna! In primul rand, nu trebuie sa fii foarte sexy incat sa cuceresti un baiat. (sau mai multi )

Trebuie doar sa ai incredere in tine. Nu trebuie sa porti nu-stiu-ce bluze pana la buric sau fuste sa ti se vada fundu. De asemenea nu trebuie sa mergi cracanata sau ca o pisica in calduri ( vorba lui @ PinkTerror :)) )
Capul sus, spatele drept! Nu sta ca alea care sunt blana ( fara piept fara fund) care incearca sa para ca au cat de cat ceva acolo. Fii tu insuti, dar sa nu mergi cocosata!
Nu te machia prea strident! Iti dau un sfat: cand te machiezi, da-ti intai cu o crema protectoare, apoi foarte putina pudra si un rimel foarte discret, a da si putin gloss transparent. E mai mult decat suficient. Trebuie sa fii cat mai naturala.
Cand stai jos, nu sta cu picioarele desfacute, stai picior peste picior ca sa spun asa. Si cand privesti pe cineva, incearca sa privesti de sus. Nu stiu daca m-ai inteles, ridici usor sprancenele si te uiti ca si cum ai privi pe cineva care e mai scund decat tine. Asta iti va da un aer foarte sexy. Nu ranji cu toti dintii, un zambet este ideal. Din cand in cand, trece-ti mana prin par, dar nu o data la 5 minute! asa, cand iti cade o suvita pe fata sau ceva in genul!

Uite niste site-uri:
http://www.eva.ro/dragoste/relatii/cum-sa-fii-sexy-articol-1880.html

http://www.eva.ro/dragoste/relatii/cum-sa-fii-sexy-ii-articol-1883.html

| FFAP a răspuns:

Imi iau un tricou larg cu metalica, imi trag o tentativa de breton peste parul cret, umblu cu telefonul la maxim pe strada ascultand Nightswish, le pun piedica baietilor, apoi ma intorc acasa, deschid messul, ma minunez de mesajele in gen: fata tu ai innebunit? fata ce-ai baut? si ma transform la loc. :X.>big grin

| Africanwitch a răspuns:

Incredere in sine! Doar atat...

| lila_1550 a răspuns:

Trebuie sa fii sensuala, nu extravaganta, nu ca una care pleaca sa faca trotuarul, atragatoare dar nici data cu zece tone de machiaj, misca-ti soldurile foarte usor dintr-o parte in alta.cand vb fii dulce, sigura pe tine si da raspunsuri inteligente si sa ai o doza buna de umor.cu atat cat inaintezi in varsta vei invata si cum sa-ti folosesti cele mai bune atuuri pe care le ai si sa fii contienta de ele bineinteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut soro) am o idee faina. odata la mine a aparu aceasta intrebare. dar mim spus stop. am imbracat cele mai bune haine, maciiaj bun, zimbet sexual si am plecat la restaurant. am comandat o cafea de 5 dolari. si gata. am facut sex in seara ceia cu 7 persoane. de deferite natii. arabii in pat sunt nemaipomeniti. Fetele acum locuiesc in apartament lux cu 4 odai. am 2 automobile lexus 570 BMV x6. si sex de trei ori pe zi ))) iaca asa. PADRUGA trebuie se faci. BAFTA