| emma6312 a întrebat:

am o intrebare pentru FETEbig grin
Fetelor, pe 3 septembrie plec la mare, dar in acea perioada trebuie sa imi vina menstruatia. Ce sa fac? HELPsad

4 răspunsuri:
| Bratzz a răspuns:

Poti purta un OB. Eu cu atat te pot ajuta happy. Sper sa primesti mai multe raspunsuri :* Baftaaa

| SheCanFlyy a răspuns:

Iti iei niste OB-uri. dupa ce intri in mare, te duci si iti pui altu(intr-o baie). Trebuie sa ai mare grija.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Ia dufaston, 2 pastile pe zi in fiecare zi, in care, stai acolo.sa nu lasi sa treaca nici o zi, pentru ca in acea zi iti va veni menstruatia(am facut eu asta)

| kRedhead a răspuns:

Îţi spun din experienţa mea. Aşa am păţit şi eu, dar eu fiind de la mare mi-a fost mai uşor. De ziua cele mai bune prietena mi-a venit menstruaţia şi am mers la plajă. Am avut chiloţi normali cu tampon şi nişte colanţi foarte mulaţi. Am intrat în apă şi am stat câte o oră şi nu am păţit nimic ziua aceea. Baiul este că în umrătoarele zile te va durea burta foarte rău şi îţi va curge foarte mult. Dar tu, faci cum doreşi. şi apropo, la noi de vreo săptămână aşa (sunt din Constanţa) apa este foarte rece.