| ContNmc7 a întrebat:

Buna, întrebare pentru fete experimentate in aceasta situatie. Fetelor, daca menstruatia mea se termina pe data de 8 august, este posibil ca in perioada de 6-12 septembrie sa-mi vina? E foarte important sa stiu..nu ma pricep. (Sper ca e ok categoria)

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

I ti i ei cu tine in bagaj absorbante asta e, nu poti controla tu organismul, el are ritmul lui.

| Catrice a răspuns:

Aia e, o sa începi școala pe cicluhee hee

| zurick a răspuns:

Chiar atunci ar trebui să-ți vină dacă îl ai regulat. Dacă abia ți-a venit pentru prima dată, e posibil să nu fie regulat încă.
Pe viitor, instalează flow sau calendar. Poți trece când ți-a venit, cât durează la tine și îți calculează ei data aproximativă, apoi trebuie să notezi când ți-a venit și tot așa.
Tocmai atunci pleci în concediu, nu? sad

| ContNmc7 explică (pentru zurick):

Dar daca se termina pe 20 august, mai este posibil?

| zurick a răspuns (pentru ContNmc7):

Nu prea, cel mai probabil nu.

| Dolila a răspuns (pentru ContNmc7):

Nu știm cât ține la tine. Îți poate veni și pe 12.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Da.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Dacă s-a terminat pe opt, să presupun că pe doi sau trei august ți-a venit. Deci, da, ar putea întârzia câteva zile, astfel încât să fie în intervalul spus de tine.

| Dolila a răspuns:

Da, e probabil să fie așa.

| ContNmc7 explică:

Deci sunt cam proasta, nu 8 august, ci 20 august.