| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete...E vorba despre menstruatie... Pana acum cateva zile imi curgea o substanta alba, dar de ieri curge o substanta maronie din vagin. Se apropie stopul? >: Voua in cat timp v-a venit? laughingSi in cat timp credeti ca imi va veni mie. P.S. : Am 13 ani

1 răspuns:
| luciagb a răspuns:

"Substanta alba" se numeste "lichid vaginal", si de obicei incepe sa-ti curga cu vreo 2 ani inainte sa-ti vina prima menstruatie, dar asta nu-i o regula. Multora li se intampla ca la primele cateva menstruatii sa le curga un lichid maroniu sau rosu inchis, si sa nu fie insotit de dureri. De obicei se deschide la culoare in cateva luni. Deci e posibil sa fii la prima menstruatie. happy