| LibertyMine a întrebat:

Buna am o intrebare, recent o colega se poarta ciudat cu mine, adica ma tachineaza, nu ma lasa in pace si cand se uita la mine se uita ciudat si parca are stralucirea aia in ochi...ea de fel este o fata foarte timida iar cand incerc sa ma apropii de ea si vorbesc cu ea pur si simplu ma impinge la oparte si se poarta ciudat.
Alt lucru ciudat este ca o colega mi-a zis ca s-ar putea sa ma placa dar nu cred deoarece mereu cand incerc sa vorbesc cu ea pur si simplu face pe inabordabila...par exemplu saptamana trecuta mi-a furat o gramada de lucruri si mi le-a dat inapoi abia a doua zi dupa care iar incepea sa se inchida in ea.
Si mie imi place de ea dar nu stiu cum sa ma apropii de ea... daca stie cineva ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Hei, e clar ca te place dar incearca sa faca pe inabordabila intr-o maniera timida ca sa te intrige, si sa te faca sa te simti exact in stadiul in care esti acum, confuz in legatura cu sentimentele ei. Incearca sa te porti intr-o oarecare masura la fel. Azi fa-i jocul, apoi ignor-o si vezi cum reactioneaza. De asemenea, incearca sa vorbesti cu ea, in clasa sau chiar pe retele sociale, poate acolo ii va fi mai usor sa se deschida in fata ta, iar cand consideri ca-i momentul potrivit, marturiseste-i c-o placi.

2 răspunsuri:
| zalex98 a răspuns:

Te place. Cam asa actioneaza fetele timide laughing

| lauraaaaaaaa33 a răspuns:

Ai putea vorbi cu ea dupa scoala, cand o vezi singura.Sa o intrebi ce are cu tine si inainte sa iti raspunda sa ii spui ca iti place de ea ca prietena si ca ai vrea sa fiti prieteni,nu sa te tachineze si sa nu va vorbiti.(nu ii spune ca o placi inca,cand am spus prieteni m-am referit la colegi/amici,prieteni!) Daca zice ok si veti fi prieteni,mai astepta ceva timp(timp in care sa te porti frumos cu ea,sa o faci sa te placa,dar fi tu!) dupa care, la momentul potrivit ii zici ca o placi.iar daca ea spune ca te place vezi tu cum faci, dar daca nu sa nu te panichezi, ii spui doar 'ok, mersi ca ai fost sincera happy' (neaparat cu smiley face) si va continuati prietenia. dupa mai vezi tu ce se intampla happy