| CopilNefericit a întrebat:

Este o fata care imi place foarte mult. De cand am ajuns la liceu am ochi doar pentru ea. Am 2 ore pe saptamana in care sunt cu ea in aceeasi clasa. Ea se uita la mine imi zambeste... dar eu nu am curajul sa-i vorbesc, iar ea este prea timida. Am nevoide de un sfat care m-ar putea ajuta in aceasta privinta.

Răspuns Câştigător
| JustMe6378962 a răspuns:

In primul rand lasa timiditatea! Eu am invatat din viată, ca oamenii timizi care nu au pic de tupeu in ei nu prea castiga. Si eu eram candva o persoana timida, dar i-am zis baiatului de care imi place ca il plac si uite ca surprinzator ma placea si el. Asa ca du-te la ea si zii ce simti! Stiu ca pare greu, dar cand o vei vedea in fata ta, pur si simplu cuvintele iti vor iesi din gura si nu vei mai putea sa respecti *scenariul* de acasa. Dar fii atent sa ii zici cand e singura, nu cu alta prietena, ok? Asta ar fi cea mai buna varianta, dar daca nu si nu vrei si nu ai tupeul sa ii zici, poti sa ii arati prin lucruri simple ca tii la ea. Cum ar fi: sa ii aduci o floare, sau sa iti iei ciocolata la scoala si sa o intrebi daca vrea...etc. Dar daca nu ai facut deja asta, fa cunostinta cu ea. Multa bafta si sper ca te-am ajutat:* Pa-pa!

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns (pentru JustMe6378962):

Baiatul ala NU te placeaaalaughing)))))))))

| JustMe6378962 a răspuns (pentru Andreeaaaaaaaaa):

Auzi? Nu te mai baga tu in seama de geaba, ca nu imi stii tu toata viata.