| Anamaria6384 a întrebat:

Am o mare curiozitate și poate mi-ați da voi o idee. Baiatul de care îl place e genul acela care vorbește cu oricine (mai puțin cu mine dar asta e alta poveste) laughing sta cu oricine etc.dar de când a început școala el este organizator la bal și tot umbla cu o boboaca eu cred ca e cu ea din ce gesturi am văzut ca ii face el către ea și ies in același grup de prieteni concret nu am văzut o poza cu ei ca și cum ar fi imperuna. Oare așa relație serioasă ar putea fi între el care e a 12 a și ea a 9 a? Adică cu câte fete a ieșit el și mai mari decât el chiar nu își găsea pe niciuna decât pe ea care are 15 ani și el aproape 19? Eu pe clasa a 9a nici nu vorbeam cu cei de a 12a laughing.Ea participa la miss (la repetiții s au cunoscut ). unele prietene mi-au spus ca este posibil sa stea cu ea acum ca după sa se laude gen :"vai sunt cu miss ul din liceu "deoarece ii sta in caracter sa facă astfel de lucruri dar ma îndoiesc ca poți sta cu cineva dintr-un motiv de genu, nu?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,ai dreptate, asa e

| RAY a răspuns:

DonnaAlba TPU este o comunitate de ajutat nu de judecat oamenii

| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca vorbeste invidia si gelozia din tine, dar, nu ai ce-i face, daca baiatul chiar nu te place si nu are ochi pentru tine.

Incearca sa nu mai faci o obsesie din asta, ca vei ajunge de rasul prietenelor tale. Iti ajunge cu critica!

| Anamaria6384 explică (pentru Violleta2022):

Nu te supăra dar nu crezi ca întreci măsura? Stai puțin de unde pana unde "invidie și gelozie "? eu am pus o întrebare nu am insultat pe nimeni. Cam suferi de tine sincer eu am cerut o părere și tu sari sa jignești ...nu ești întreaga la minte? esti tu așa sigura ca nu are ochi pentru mine? Ești tu așa sigura ca prin întrebarea pe care am pus-o sunt invidioasa sau geloasa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anamaria6384):

De unde pana unde invidie si gelozie?!
Reciteste ceea ce ai scris sa vezi de ce ai fost catalogata asa!
Ca-ti place sau nu, asta este realitatea!

Din pacate pentru tine, nu-ti sunt prietena sa te mangai pe frunte si sa te mint frumos si nu-ti sunt nici mama, asa ca, pot sa-ti spun clar si deschis ca, ceea ce ai facut tu este barfa josnica, iesita la iveala din invidie, ca acel baiat prefera o copila inocenta in locul tau.
Intrebarea pe care ai pus-o este pusa din invidia care te macina, vis a vis de preferintele acelui baiat.
Iar gelozia apare cand iti place de cineva si acel cineva prefera sa acorde atentie altcuiva, nu tie.

Am sa-ti dau un sfat: invata sa nu mai critici si sa-ti canalizezi veninul spre ceva mai sanatos, ca vei ajunge o acritura, de care vor fugii toti baietii.

| Anamaria6384 explică (pentru Violleta2022):

Pai bun și atunci eu dacă nu dădeam detalii despre vârsta acelei fete sau despre ea cum mai legam întrebarea? Unde era esența întrebării? barfa josnica? Nici măcar nu știi cine sunt nu am dat numele persoanei! De fapt in opinia ta bine ca sunt eu geloasa și invidioasa eu in comparație cu alții măcar nu cataloghez pe nimeni și nu jignesc happy dacă pot ajuta cu un sfat bine dacă nu nu arunc cu pietre.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anamaria6384):

De ce nu-ti vezi tu de lungul nasului tau si te bagi in viata altora cu atat obida, sa le comentezi deciziile si viata?
Ce te doare pe tine pe cine a ales baiatul ala si daca iese cu ea? Bravo lor!
Dar, cine esti tu sa le tii contul, sau sa-i barfesti?
Iti spun eu, o copila plina de invidie si gelozie, pe o fetita de 15 ani, care a reusit sa-i atinga sufletul si privirea acelui baiat la care tu nu ai reusit de atatia ani sa-l convingi sa se uite macar la tine. De aici toata invidia, pe relatia lor!

Eu spun sa nu mai fii invidioasa si nici geloasa pe ceea ce nu poti avea si nu-i al tau, invata si lupta pentru ceea ce vrei, dar cu arme cinstite si vorbe frumoase, ca s-ar putea sa castigi simpatia oamenilor macar.
Ai o mare rautte in suflet fetita, rautate care iti urateste caracteul si cu ctimpul si fata.
Invata sa scapi de venin si sa nu porti atat ura celor care nu ti-au facut nimic, invidia si gelizia sunt boli atat de grave, care iti ucid si bruma de omenie din suflet.

Nu exclud posibilitatea sa ai o minte limitata, iar atunci, de unde nu este, nici Dumnezeu nu cere!
Asa se explica probabil, incapacitatea ta de a intelege ce este bine si ce nu.
Prefer sa ma retrag, ca sa nu-ti mai dau apa la moara, ca esti neobosita...

| Anamaria6384 explică (pentru Violleta2022):

Cine ești tu sa ma judeci pe mine? De atâția ani? De unde si pana unde? sa ii atingă sufletul doamne Cunoști tu povestea in detaliu? Eu repet am presupus ca sunt imperuna happy Ma poți ajuta cu un sfat bine dacă nu pas happy atâta răutate off, știi e o vorba ...mare ți-e grădina cu prosti Doamne ...si zi de zi se muta gardul. dacă eu eram acea "fetița " și veneam cu o întrebare din perspectiva ei fac pariu cu tine pe ce vrei ca ai fi spus ca sunt o vagaboanta happyin fine deja ai deviat rău de tot de la subiect.tu nu ai altceva mai bun de făcut decât sa ma critici pe mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Donna se pare ca te superi cand iti evaluez raspunsul nefolositor si eronat si imi dai ignor, parca ti-am distrus viata asa a fost si la intrebarea recenta despre 1, 90 m si sala cu proteinele. Acel om ti-a dovedit inteligenta si l-ai blocat pai ce facem stimata doamna acceptam doar laptele si mierea?

Prinvind intrebarea ta spune-i ca-l placi sau astepti si tu sa pice din cer?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A vazut intrebarea mea si a editat raspunsul. acum nu mai scrie ca e disperata. ce om praf. da repede ignore la toti care nu sunt de acord cu ea. imi miroase a femi nazilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu cred că stă cu ea pentru concursul la care spuneai că participă.Cel mai probabil o place.