| deea2629 a întrebat:

Am un cel mai bun prieten baiat si desi stiu ca lui ii place de mine de mult timp (un an sau chiar doi) am continuat sa fim prieteni buni. De curand (6-7 luni) am inceput sa simt si eu ceva pentru el. El a observat asta. Acum o saptamana ne-am sarutat. De atunci ne-am mai vazut dar nu s-a mai intamplat nimic chiar daca el ar fi vrut. Vreau sa spun ca el este un tip super de treaba si chiar tine la mine.El a mai avut prietene, eu doar unul cand eram mica prin clasa a 6 a dar ala nu se prea poate numi prieten pentru ca eram doar copii mici si prosti. Mie chiar imi place de el dar imi e teama sa am o relatie. Ce ar trebui sa fac. El a spus ca mereu va fi aici pentru mine si ma va astepta. Dar tot imi e frica sa nu-l pierd. Ma puteti ajuta va rog fruumos?

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

De ce să-ţi fie teamă să ai o relaţie? Dacă până şi tu simţi ceva pentru el de ce să nu încerci? Până la urmă dacă va rezista relaţia sau nu vei afla doar dacă vei face acest pas. happy Baftă!

| deea2629 explică (pentru Satango):

Pentru ca nu am mai avut una pana acum si am fost prieteni atata timp si imi e frica sa nu stric prietenia dintre noi

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Acum sa inteleg ca sunteti doi adulti destepti... Daca nu simti nevoia de cineva in viata ta, atunci nu ii dai voie sa intre. Pana la urma de ce iti e teama? Tu nu esti stapana pe tine? Pe mintea si pe corpul tau?

| deea2629 explică (pentru IsabelaIssa):

Adolescenti nu adulti

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Pot spune că într-o oarecare măsură am trecut prin acelaș lucru.
Am ales până la urmă să fim împreună și după am rămas prieteni ..Mai vorbim și acum, dar nu la fel de des.
Mai bine să încerci și să eșuezi, decât să nu încerci și să te întrebi mereu cum ar fi fost.
O zi plăcută și să iei o decizie bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are de ce să-ți fie teamă. dacă chiar îl placi fii cu el.