| butterflyone a întrebat:

Am o mare nelamurire si apelez la ajutorul vostru. Acusica este ziua mea, implinesc 14 ani.
Ideea este ca am fost pusa sa aleg intre telefon si ziua mea. Stiu ca o sa primesc un obiectiv pentru aparatul meu foto, fiind pasionata de fotografie, si mi s-a mai zis ca pot alege, ori imi fac ziua, ori imi dau parintii bani si imi iau ce vreau (telefon, ca asta ar fi o necesitate, desi am unul bunicel dar deja incepe sa se blocheze, il am de ceva timp). Si nu stiu ce sa fac. Problema e ca stau intr-un oras mic, cu putine posibilitati, sunt destule restaurante dar nu-mi mai pot face la restaurantul la car emi-am facut-o acum 2 ani unde am avut separeu si a fost minunat, acum nu stiu daca o sa am separeu si nici nu stiu unde sa mi-o fac si daca sa mi-o fac. Ai mei au spus sa fiu mai practica si sa aleg telefonul, fiindca ziua va fi cateva ore si va trece dupa, oricum voi iesi cu 2-3 prietene la o pizza de ziua mea, insa nu va fi petrecere adevarata. Tatal meu zice ca acum nu prea vede rostul acestor petreceri, doar dansam, mancam pizza si tort si ceva de genul, a zis ca e o diferenta intre petrecerile de 16-17 si mai ales 18 ani... Si asa este. Deci chiar sunt intr-o mare dilema, in primul rand va dati seama ca nu pot invita mai multi de 20, hai maxim 14-15 si mi-e cam greu sa ii selectez, mai ales ca am o "gasca" si suntem in jur de 20 si nu stiu daca ii pot invita pe toti, apoi problema cu separeul ca nu stiu unde, si problema cu telefonul (pentru ca daca mi se va strica dupa cum pare nu stiu ce voi face fara). Asa ca astept raspunsuri sincere, dupa parerea voastra, ce ati face in acest caz.
Ofer funda + vot tuturor raspunsurilor.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LolaLL a răspuns:

Păi cred că telefonul deoarece, ziua da ti-o faci dar nu ai nimic de câștigat, pentru că îți inviți colegii le dai să mănânce dansezi putin și gata hai acasă. Așa mai bine îți iei telefon ți sunt sigură că părinții îți vor face acasa o prăjitură sau ceva tort sau mai stiu eu ce. Așa că e mai bine telefonulwinking. Baftă!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu as alege telefonul

| măcheamăăăî a răspuns:

Telefonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si normal ca ar trebui sa alegi telefonul intrucat acesta iti va fi de folos pentru mai multi ani chiar. Poti sa-ti tii si ziua cu cativa prieteni la un suc sau o iesire in oras undeva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege telefonul si as mai iesi cu cativa prieteni mai apropiati la o pizza, terasa, ceva.

| PreaTareღ a răspuns:

Ziua de nastere e cea mai mare dorinta.
Tinerele din Spania si-ar dori ziua de naster de 14 ani da unele nu o pot primi.
Ziua de nastere e cel mai bun eveniment,
Daca vrei telefonul strange bani.
O zi de nastere este foarte speciala.
Depinde acum ce doresti,
Daca crezi ca commentul acesta este unic
Poti sa-mi dai funda?
Multumesc. waiting