| dyanna_7195 a întrebat:

Bună am o mare problemă. Am început să fumez acum 3 săptămâni, aproape 2 ţigări in fiecare zi, iar acum a intervenit o problemă si trebuie să fac radiografie la plamâni. Şi dacă află ai mei că fumez o dau în bară rău. Sau credeti ca o sa se vada?
Pot face ceva. să iau ceva? ca in maxim 5 zile să numai apară în radiografie? Fundaaaaa mare.

Răspuns Câştigător
| snooky97 a răspuns:

Marcela are drepate. Fumezi de o perioada scurta de timp si nu cred ca acest lucru se poate observa,dar totusi incerca sa consumi niste alimente naturale(lactate in mare parte)pentru ca organismul sa isi revina in urma,, intoxicarii,, cu fumul tigarilor.Succes!

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Buna! Incearca sa nu mai fumezi nicio tigara pana in momentul radiografiei si nu stiu...bea multa apa in ziua respectiva poate mascheaza.E naspa ca la de astea se vede tot adica adevarul, dar daca de-abia te-ai apucat gandeste si tu pozitiv si spera ca nu se va vedea. Bafta!

| adyy33 a răspuns:

Nu se observa nimic nici de la 5 luni de fumat tot nu se vede asa am patiti si eu da fumam de 5 luni si nu s-a vazut nimic in radiografie si nu a aflat ai mei asa ca nici la tine nu afla stai calma

| AndreiGabi a răspuns:

Nu fumez dar am auzit la un coleg de baut mult lapte, poti incerca(zilnic sau dimineata in ziua cu radiografia, nu stiu sigur). Daca nu gaseste-ti scuze cum ca stai cu fumatori sau ceva...

| redtulip a răspuns:

Trebuia sa te gandesti inainte de a fuma prima tigara... Fumatul chiar nu aduce nimic bun in sanatatea ta. Oricum nu au inca ce sa descopere fiindca abia fumezi de 3 saptamani. Dar peste o perioada de timp acest lucru se va putea la plamanii tai innegriti...Chiar nu pot intelege de ce la varsta ta vrei cu tot dinadinsul sa iti strici sanatatea pentru niste fumuri.Bafta in innegrirea si stricarea plamanilor si bafta cu parintii!

| denisa402 a răspuns:

Trebuia sa te gandesti inainte...solutie : nu mai fuma niciodata fataa ...nu-ti face deloc bine. poate chiar de aia a intervenit acea problemastraight face

| seeya a răspuns:

Bea foarte mult lapte tongue oricum dupa 3 saptamani nu se cunoaste... nu-ti face griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 3 saptamani nu prea are ce sa apara. da o sa simti tu singura cum te dor plamanii dimineata dupa cativa ani de fumat... (3-4 max) si atunci o sa iti dai pumni in cap pentru ceea ce faci acum