| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema am un frate vitreg, vagabont se poate spune si criminal si sta de 2 luni la noi.Azi s-o certat cu mama o facut scandal, o facut-o in toate felurile si era in stare si sa o omoare.Eu sunt neputincioasa chiar nu stiu ce sa fac, daca chem politia ii pun viata mamei mele in pericol si a mea, si + ca politia nu ar face prea multe, nu l-ar tine la distanta pana ce nu omoara pe cineva, si altceva nu am ce sa fac omul asta ii in stare de orice sunt satula sa stau cu frica in casa.De multe ori m-am gandit sa-l otravesc dar o sa trebuiasca sa suport consecintele si sa-mi distrug viata.Nu imi este frica pentru mine ci pentru mama mea care nu mai rezista...Nu am cu cine sa vorbesc si sunt intr-o situatie extrema. Ce sfaturi imi dati?

3 răspunsuri:
| Moniik a răspuns:

Politia nu ar putea sa-l trimita de unde o venit, politia ii da doar un avertisment apoi cand pleaca el poate distruge tot ce prinde.este si un om inzestrat cu o falsitate uimitoare si se poate preface lovit.Mama nu-l mai vrea in casa, doar ii casa ei si el nu are nici un drept aici si totusi nu are ce sa-i faca.Noi suntem neajutorate si el ii "puternic" fizic...

| mealexandra21 a răspuns:

Sa il filmezi sau sa il inregistrezi cand face asa ceva fara sa stie si sa te duci imediat la politie si sa le povestesti absolut tot.

| zanabuna13 a răspuns:

Eu iti recomand totusi sa anunti politia...Nu te gandi tu la planuri de razbunare pentru ca nu iti vor face bine.Mama ta ar trebui sa apeleze la ajutorul politiei.Bafta!