| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o mare problema! Cand ies cu prietenul pe afara nu gasesc subiecte de vorba.El tot vorbeste pana isi pierde si el inspiratia si nu mai zice nimeni nimicalaughing.Ce subiecte as putea aborda? Chiar nu stiu ce sa zic

3 răspunsuri:
| apalipis a răspuns:

Orice fel de subiect. Gandeste-te ca vorbesti cu o prietena. Vorbeste despre hobby-uri, despre scoala, despre ce iti place tie sa faci in general, despre sporturi, intreaba-l diferite chestii.
Sunt atatea subiecte de vorbit..si daca il cunosti cat de cat, ar trebui sa ai ce sa vorbesti.
Doar dati drumul si vorbeste orice iti trece prin cap. amuzant, neamuzant n-are importanta.

| ZuZumonster a răspuns:

Pai poti sa vb despre ce ai mai auzit pe la scoala ce vedeti pe afara ce vezi amuzant pe strada sau pe unde ai fost!

| Dana3333 a răspuns:

laughing clar.