| Mada4ghn a întrebat:

Am o mare problema, psihica as zice.Sunt obsedata de faptul ca mereu cand trec pe langa un baiat se uita la mine lung si daca il vad si mai "periculos" as zice mi-e foarte frica, mai ales ca eu locuiesc in Pipera si nu sunt foarte multi baieti cuminti pe aici.Asta-vara de exemplu cand veneam cu tata pe jos de la magazin, purtam niste pantaloni destul de scurti iar baietii pe langa care am trecut nu s-au mai jucat fotbal si au stat sa se uite la mine, bineinteles ca si tata mi-a facut o observatie.Acum vreau sa slabesc pana la vara, adica sa arat cum mi-am dorit intodeauna, nu foarte slaba, dar sa arat bine si mi-e foarte frica si ma inhiba lucrul acesta si parca nu imi mai vine sa il fac. Va rog ajutati-mabig grin

Răspuns Câştigător
| Aliutza a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la visul tau de a slabi. Ar fi bine sa nu fi singura, mai ales seara, daca spui ca te temi de acesti baieti. Mergi impreuna cu prietenii tai sau macar cu o prietena buna, o vecina, de exemplu. Daca te temi asa de tare, poti sa vorbesti si cu parintii tai despre asta. Din cate am inteles, baietii astia nu ti-au facut nimic pana acum, dar nu e rau ca esti prevazatoare.

2 răspunsuri:
| Aliutza a răspuns:

Magnifique, greutatea ideala se calculeaza in functie de inaltime si de varsta. Uite, iti poti afla greutatea ideala aici www.cumsaslabesti.ro, in stanga paginii. Succes!

| aGviLa a răspuns:

Poi depinde cum arati im momentul asta, cum ziceai ca ai purtat pantaloni destul de scurti. Daca esti grasuta iti recomand sa slabesti, dar nu prea mult sa nu e bine pentru sanatate. Daca ai o fata draguta iar corpul nu te avantajeaza, da sigur ai putea sa slabesti, in functie de kilogramele care le ai acum! Pace! Indicat pentru o fata e sa aiba pana in 53-55 kg >big grin