| Hope22 a întrebat:

Vreau sa slabesc dar îmi e frică că nu o să slăbesc si nu o să arăt că înainte crying adică nu stiu nu pot să explic ce simt. Când îmi amintesc vara trecuta ce bine am arătat in pantaloni scurți și nu aveam burta deloc, iar acum îmi e rușine de mine cum arat Vreau sa slabesc mai mult la burta (să nu mai am grăsime deloc) si la coapse interioare si exterioare dar am nevoie de exerciții pe care să le fac zilnic, va rog să mă ajutați. Nu contează in cat timp slabesc, pur si simplu vreau sa arat ca înainte crying îmi pare atât de rău ca am mâncat ca o vaca si acum îmi e rușine să port pantaloni scurți.va rog ajutati-ma! Zilnic mă gândesc la felul in care am arătat vara trecuta si îmi e frică că niciodată nu am să mai arat așa îmi vine să mă omor. Si am niste întrebări la care va rog să îmi răspundeți fără batjocură:
1. Dacă m-am îngrășat si am burta nu o să mai m niciodată un abdomen plat ca să zic așa, sau nu o să mai slabesc niciodată la burta cât vreau (adică să nu mai am grăsime)să fiu ca înainte?
2. Dacă fac in fiecare zi sport 30-40 minute intr-o lună o să primesc rezultate + o să mai alerg de vreo 3 ori pe săptămână cât pot?
3 Si credeți că până când începe școala o să slăbesc si nu o să mai am burta, picioare grase etc?
Si nu stiu cum sa va explic dar euu cred că nu o să slăbesc si o sa arat si mai rău ca înainte, nu stiu de ce crying pur si simplu nu mai cred că o să arăt ca înaint.doamne nimănui nu îi doresc să treacă prin așa ceva. Va mmulțumesc pentru timpul acordat sad

Răspuns Câştigător
| ShadowSought a răspuns:

1. Oooooo, Ia-o incet, mai omule, ca e niste grasime, nu sfarsitul lumii. Se rezolva, nu dispera.

2. Dupa ce te uiti la clipul din link-ul dat de Axys, citeste aici ca a mai intrebat cineva cum scapa de grasimea de pe picioare si i-am raspuns.
Nu mai scriu atat si aici, da click pe link-ul asta si vezi : [ http://www.tpu.ro/......s-cum-pot/ ].

Ok, mancare lejera, putina, de 3 ori pe zi ca sa nu se mai depuna, si sport, sport, sport.

Daca ai un bazin de inot pe aproape, esti o fericita, in 6 luni gata grasimea.

Oricum,

1. Abdomenul plat depinde si de muschii de dedesubt. Fa abdomene pentru intarirea muschilor, dar vezi ca abdomenele nu te scapa de grasime.

2. Nu cat sport faci scade grasimea, ci CUM faci sportul ala. Fa-te prietena cu pantofii de alergat. Plus ca jogging-ul te scapa si de tristete, asa ca tu castigi de 2 ori la faza asta.

3. NU. Scapatul de burta dureaza minim 6 luni si asta daca faci corect ce trebuie. Evident ca poti sa nu mai mananci si ajungi in spital cu sanatatea distrusa. Dar slabesti intr-o luna. Si pierzi si un sfert din anul scolar. Si rad si colegii ca ai ajuns la spital incercand sa slabesti.

Uite treaba. In primul rand, daca ai ceva grasime acum, nu o sa o ai toata viata, decat daca nu faci nimic sa scapi de ea. Atunci e vina ta. Acum,,,, insa, NU-TI MAI FA ATATEA GRIJI!

Fa sport corect si intr-un an daca mai ai burta i mi spui si vin si iti arat eu cum sa scapi de ea gratis.

Dar nu se scapa repede.

Si apoi, cine mama naibii zice ca oamenii cu forme sunt naspa? Huh? Cine te-a mintit? Ca-l caftesc eu!

Acum, calmeaza-te si pune-te pe sport. SI vezi ca nu se face brusc din prima. Ia-o incet.

Dar sa-mi iei mie funda daca de la a 5-a serie de alergat nu o sa te simti asa fain ca nu o sa-ti mia pese, o sa vrei doar sa faci miscare.

Sunt bunicel la psihologie. Incearca. Si citeste ce am scris in link-ul ala.

Succes, dude!

3 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Daca faci exercitii fizice in fiecare zi o sa dai jos

| UserulAnonim a răspuns:

Ideea este sa ai incredere in tine, iar daca tu crezi ca o sa poti, chiar vei reusi.