| Loxy2012 a întrebat:

am o mare problema si sincer as vrea sa imi dati macar o idee. Incep : Parintii mei sunt despartiti de cand aveam 1 an, eu am locuit cu bunicii si cele trei matusi pana acum ( am 15 ani), eu am aflat de la 11 ani ca ei s-au despartit si am avut un soc total ...de atunci nu prea stau bine cu nervi sunt tot timpul nervoasa si ma deranjeaza si cel mai mic lucru. Tatal care sta la un metro de mine, serios vorbind are casa lipita de a mea, isi vede linistit de sotia c***a si singurul lui baiat, si de mine nu ii pasa. Iar c***a aia, pe care nu o pot numi mama este in Italia, la fel si ea isi vede de sot si de copil. Idea este ca eu vreau acum sa ii dau in judecata pentru pensie alimentara sau tot ce e posibil, nu ma pricep la asa ceva, si as vrea o idee cum se face, adica ce se va intampla daca ii dau in judecata, ce ar trebui sa fac mai intai?

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Ai tutore oficial? ii poate da in judecata pentru pensie alimentara. daca nu apeleaza la protectia copilului.