| Luisman a întrebat:

Pot sa o dau pe Mama mea in judecata pentru pensie alimentara?, Eu stat cu tata si cu frati mei, si am 16 ani si restul sunt mai mici., si tata nu prea vrea. si eu vreau, pentru ca ne-a parasit, deci pot?, funda.

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Nu poti daca nu ai acceptul tatalui tau. La 18 ani poti sa o dai pentr ca nu ti-a oferit sprijin cat ai crescut si poti cere daune morale. Bafta

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dca tatal tau nu vrea nu poti s-o dai in judecata de unul singur, atat timp cat esti minor. Lamureste-l pe tatal tau s-o dea in judecata pentru toti copiii.