| IngeruMeuCurcubeuTau a întrebat:

Am o mare problema(sunt fata), parul de pe picioare...nu stiu cum sa scap de el, este mare, iar eu am 12 ani si nu as vrea sa ma epilez ca nu ma lasa nici parintii! Va rog ajutati-ma ca nu I'll mai suport...
P.S. M-am gandit la lama sau crema epilatoare dar nu imi surade nimic...

8 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Stiu ca e greu, dar cred ca trebuie sa discuti cu mama ta, sa ii explici cum sta treaba, ca la varsta ta sunt fete care sunt deja epilate, si ai dori si tu sa te epilezi, doar pe picioare, deoarece e jenant si chiar te deranjeaza.
Sunt sigura ca mama ta va intelege, si ea e femeie.
Nu incerca singura sa te epilezi cu crema sau cu lama! Crede-ma, ai sa regreti.

| ExpertInLove a răspuns:

Am 13 ani acum si situatia mea a fost la fel. Parinti nu ma lasau(mama), mai era si vara, parul de ieti, ce sa faca? Mi-a venit proasta idee sa ma epilez cu epilatorul dar nu am reusit din cauza ca ma durea foarte tare si...2 saptamani m-am dus ca un pudel la scoala. Si in vacanta de vara am vrut sa plecam la mare si parintii mei au vrut neaparat sa vin si le-am zis canu vin daca nu ma epilez laughing si m-am epilat cu crema o data, vara trecut. Si pana acum nu m-am mai epilat deloc, si parul a ramas la fel. Oricum nu ai de ce sa te epilezi iarna, ma rog primavara, dar daca vrei la vara ai putea la inceput sa te epilezi cu crema si dupa, inainte sa-ti creasca cu epilatorul sau si mai bine cu ceara dar sa te lase si parintii tai. Vorbeste cu ei, trebuie sa inteleaga ca esti mai mare si esti si tu domnisoara.

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Eu ma fac cu lama. E cea mai rapida. E mai nasol, dar...e o idee. Cu epilatorul dureaza mai mult si doare

| IngeruMeuCurcubeuTau explică:

E adevarat ca toate colegele mele sunt epilate si sunt dezvoltate...si ma simt foarte prost deoarece fac misto de mine, iar mai nou si baietii rad pe la spate si ma simt foarte prost, nu stiu ce sa fac fiindca ai mei spun ca nu conteaza, ca sunt copil si nu "ma alege nimeni", dar lumea vorbeste si ma simt foarte prost...ce sa fac?!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Foloseste crema depilatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut toate fetele ajung la asa probleme dar eu am trecuto usor pursimplu te epilezi in secret de la parinti

| Pitzipoanca a răspuns:

Eu nu m-am epilat pana la 15 ani, cand am folosit crema epilatoare. Nici pe mine nu ma lasau ai mei - pe buna dreptate. Pe de alta parte, nu ma obligau sa port haine care sa lase sa se observe parul. Purtam pantaloni lungi si tricouri cu maneca.
Daca cineva rade de tine, ignora-i. happy

Răspuns utilizator avertizat