| PrsRaluca a întrebat:

Cum se apropie vara, as vrea sa ma epilez si eu, problema e ca am niste vergeturi destul de maricele pe picioare. Se poate intampla ceva rau daca dau cu crema epilatoare peste acele vergeturi, cum ar fi sa doara sau sa se infecteze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se intampla nimic rau. Vergeturile sunt niste cicatrici profunde, nu se infecteaza si nu dor.