| Robertyna_2956 a întrebat:

Am o mare problema
verisoara mea locuieste in pitesti si vine des la mine, iar cand vine ajunge sa-mi fure toti prietenii, iar asta ma deranjeaza.
Ea este foarte bagacioasa si toata lumea o adora si o apara si de un fulg, iar eu urasc asta!
Aceasta verisoara a mea ma uraste pentru ca eu i-am furat locul in viata bunicilor si vrea mereu sa-mi face rau si sufar din cauza asta ...Eu incerc sa ma apropii de ea si orice as face ma uraste.
Ea intotdeauna a fost preferata bunicilo(locuiesc cu bunicii) si ea e mereu cea mai mare, cea mai frumoasa, cea mai cuminte si ea e cel mai mare diavol de pe pamant.
Ce sa fac? Am nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
| PlasticMoon a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu ea vreodata? Sa'i spui ce ai pe suflet?
Si daca nu te asculta fa in asa fel s'o faca.
Nu incerca sa te dai mare in fata prietenilor ca sa o intreci pentru ca vei risca, ca actiunile tale sa fie intelese prost.Incearca sa fii tu inasti in fata lor sa incerci sa spui glume bune si alte chestii.
Sa nu incerci sa ti iei bani la tine si se le faci toate poftele pentru. ca asa se vor folosi de tine.
Cat in privinta bunicilor incearca sa fii sincera cu ei sa'i ajuti prin casa sa vorbesti cu ei sa to petreci mai mult timp cu ei. Poate asa ai tu impresia ca ea a fost preferata lor.
Mult succes dar gaseste momentul sa vorbesti cu ea cred ca e cel mai bun sfat doar sa vorbesti nu sa va impacati.