| Bianca306 a întrebat:

am o mica problema... doamna de sport ne-a spus sa aducem adeverintele de sport pana maine si eu nu o am fiindca mi-au facut programare maine iar daca nu duc adeverinta de sport maine ma lasa tot anul afara si imi scade la 6 nota la purtare! ce ma fac? poate sa te lase afara doar ca nu duc maine adeverinta ci joi? ce ii spun maine? helpppp!

Răspuns Câştigător
| Snowfall a răspuns:

Nu are cum sa te lase afara tot anul, in cel mai rau caz iti va pune absenta pentru ora de maine; iar sa iti scada media la 6 e imposibil, nu le este scazuta media atat de mult celor care chiar ar merita. Spune-i pur si simplu ca ai programare pentru maine fiindca medicul tau nu a fost in oras, sau nu a avut timp sa te programeze in alta zi, nu poate sa te omoare pentru asta, nu e asa mare lucru. Succes!

| Bianca306 explică (pentru Snowfall):

Mersi happy

| Bianca306 explică (pentru Snowfall):

Ai mareeeee dreptate

13 răspunsuri:
| SimoNARaluCA a răspuns:

Un profesor nu are cum sa scada intr-atat nota la purtare a unui elev.Lucruri de genul se discuta in consiliul profesoral si nu o sa fie nimeni de acord sa iti scada nota doar pentru ca ai intarziat o singura zi! happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee vrajeli, duci adeverinta ora viitoare si gata... unii profesori se plictisesc a dracu si nu stiu ce prostii sa mai scoata pe gura

| SefaTa97 a răspuns:

Buna. Poti chiuli de la acea ora, sau te poti duce cu mama ta, sa-i explice.

| Bianca306 explică (pentru SefaTa97):

Mama e in schimbu 1 si eu sunt de dimineata deci nu am cine sa vina cu mine si de chiulit nu prea pentru ca e portar si oricumnu sunt eu de chiulit ( nu imi place) sunt clasa a 6 a

| SefaTa97 a răspuns (pentru Bianca306):

Vorbeste cu mama ta sa o sune. Sau sa o sune pe diriginta sa ii explice situatia.
Oricum nu iti scade media la purtare si nici nu te lasa afara, pentru ca nu are voie! Lucrurile astea se pedepsesc. happy Va zice asa ca sa va sperie!

| Nanami利 a răspuns:

Si eu tot maine trebuie sa o duc, dar inca n-am luat-o laughing Si maine nu cred ca am timp s-o iau...deci..mai bine stau acasawinking

| Bianca306 explică (pentru Nanami利):

Dar v-a amenintat ca va da afara daca nu o duceti?

| BlueViP a răspuns:

Te duci cu mamica la scoala.

| Bianca306 explică (pentru BlueViP):

Am rezolvat mersi oricum, m-a pus absenta pe doua zile, asta e

| perladunarii a răspuns:

Salut, ii spui adevarul, nu moare nimeni pentru o zi, daca e mai severa e posibil sa iti dea vreo pedeapsa, dar ceva legat de sport, 10 flotari, din astea! Dar ca idee nu are cum sa nu te primeasca la ora, mergi la diriginta sau la directorul scolii si ii explici situatia!

| mroxana a răspuns:

Spune'i ca maine nu ii la cabinet sau ca ii in concediu happy