| Darkmoonight a întrebat:

Diriginta noastra a spus ca ne scade nota la purtare daca nu venim maine la scoala, da eu sunt racita si as vrea sa stau acasa. Are dreptul sa ne scada nota la purtare chiar daca aducem motivatie?._.

Răspuns Câştigător
| andreeadenisa22 a răspuns:

Nu, nu are niciun drept sa-ti scada nota la purtare, doar daca sunt de acord si ceilalti profesori, si in plus daca aduci scutire medicala de ce sa-ti scada nota la purtare. Sper ca te-am ajuat. Fundita? puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu,nu are dreptul in niciun caz.Practic maine e o zi normala de scoala, deci daca lipsesti si aduci motivatie e totul ok.

| AtateaConditii a răspuns:

Normal ca nu are dreptul mai ales daca aduci motivare. Vrea doar sa va sperie stii cum sunt dirigintii.

| simonamaria a răspuns:

Cred ca a fost spusa doar pentru a va face sa veniti. daca nu te duci o zi al scoal primesti absente in nicun caz medie scazuta.

| valentino52 a răspuns:

Nota la purtare se scada pentru absentele nemotivate, un punct pentru 10 absente. Daca ai scutire si o duci in maxim 2 saptamani de cand ai absentat, se va motiva si nu are cum sa iti scada nimic.

| marciana a răspuns:

Nu.Tocmai de acea e motivatia, sa te scuteasca de scoala.
Nu are voie sa-ti scada media la purtare fara un motiv intemeiat. Daca te duci la scoala si ii imbolnavesti pe ceilalti, sau raceala ti se agraveaza, ea va fi de vina.Deci nu trebuie sa-ti faci griji. Poti sa nu te duci.