| and6 a întrebat:

ma numesc Daniela si am 11 ani si sunt in clasa a cincea sunt responsabila cu disciplina clasei si maine doamna mea dirirginta este in scoala o voi ruga sa imi lase clasa pana vineri cand este din nou in scoala si vreau sa fac cu ei armata niste sfaturi cum sa ii potolesc de tot accept orice mai putin bataie ca daca dau in ei imi scade nota la purtare vreau sa fac in asa fel incat sa o impresionej pe diriginta.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai sa o impresionezi pe diriga dar te va dusmani toata clasa.Gandeste-te ca mai mult timp stai cu colegii decat cu diriga.

| Just4Joker a răspuns:

Vorbeste frumos cu ei.
Alegeti 2-3 consilieri care sa te ajute cu treaba asta.
Explicale consecintele comportamentului lor inadecvat(Teste fulger, note scazute la purtare etc.)
Dar, vorbeste-le frumos.
"Vorba dulce mult aduce"...
Bafta cu ei! Ti-o zic din propria experienta. Sunt liderul clasei( cls. a 7-a)

| Carina12 a răspuns:

Incearca sa tipi la ei daca n se calmeaza fate ca te-ai suparat daca nu merge nu stiu

| SomethingStrange a răspuns:

Ha, nu o sa rezolvi nimic!laughing nu o sa te asculte oricum..sunt copii, nu ai ce sa le faci