| adela999 a întrebat:

Buna,am o nunta un pic mai incolo si m-a chemat prietenul meu cu el la nunta,ai mei au zis ca nici sa nu-mi treaca prin cap ca ma lasa, dar nu inteleg de ce,dar pe pr meu il cunoaste si sunt cu el sunt de mult timp impreuna si ai am fost cu el la nunti,si mai ales ca parintii lui sunt nanasi,nu stiu ce sa fac ca sa ma lase, a zis ca vine si el si vorbeste cu ai mei, daca cumva nu ma lasa ce sa fac? ca a zis maicasa ca daca nu ma lasa acum altul nu ma mai cheama prietenul meu sa mg cu el la nici un alt eveniment? ajutor!

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Fa cumva ca sa-ti ofere un raspuns cat mai indetaliat la intrebarea aia. Sa afli exact motivul si sa incerci sa-i convingi. Ca totusi trebuie sa fie un motiv intemeiat pentru care nu te lasa la nunta.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Alta nunta? Ai mai avut una (sau doua) in care ne cereai sfatul. Tu, citi ani ai de fapt? Nu cred ca esti majora.