| sarah15 a întrebat:

Eu as vrea sa imi fac rinoplastie anul viitor. Am 16 ani, si la anul voi implini 17. Mentionez ca am discutat si cu mama si a zis ca e de acord cu operatia, dar sa mai astept putin. Vreau sa stiu daca voi ati facut si sa-mi dati mai multe detalii din propria experienta ca pe net am tot citit. Am inteles ca dupa 16 ani se poate face. Sunt draguta la fata dar nasul ma enerveaza. Varful e ok, dar am o cocoasa din care ies parca doua "ascutituri" si se vede asa de urat, cel putin in poze sau cand cade lumina intr-un anumit fel se accentueaza mai rau. Cocoasa nu e mare, doar ca am acele "oase iesite" sau ce or fi, se vad cand ma incrunt mai ales, se vad asa albe si din semi profil se vede foarte ascutit acolo, intr o parte si in alta, si mai ales cand ating cu degetul se simte si nu-mi palce deloc. sad Nu am avut niciodata o problema cu nimic legat de aspectul meu, dar asta chiar ma deprima, se vede mereu ascutit si alb, cateodata nu stiu cum sa stau ca sa nu se vada, nu stiu ce sa fac. Va rog sa ma ajutati, multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dragonoidblack a răspuns:

Eu iti dau un sfat sa nu te garabesti cu amanuntele