| Ionitapupic a întrebat:

Salut,am 18 ani si in unele zile ma simt foarte deprimat, deoarece ma simt urat(ca am nasul mare, ca am capul tuguiat...ma vad eu airea),chiar daca numai eu ma vad! Ce as putea sa fac sa scap de complexele astea? Nu am incredere in mine,nu ma simt sigur si acest lucru ma framanta si cred ca toti din jurul meu, spun ca sunt urat! Poate ca din cauza ca sunt mai slab,am nasul putin mai ascutit si cred ca imi iese in evidenta, dar pana acuma nu mi-a zis nimeni nimic de nas! Funda

7 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Tu iti dai singur seama care e problema - nimeni nu te vede urat, numai tu insuti. Ce ar fi sa ai incredere in parerile celor din jur?
Trebuie sa capeti incredere in tine. Petrece mai mult timp cu prietenii si cu iubita (daca ai). Fa ceva sport, pune niste muschi pe tine (lucreaza bratele si spatele). Propune-ti niste obiective, atinge-le si apreciaza-ti succesele. Imagineaza-te ca pe un tip inteligent si cu o vointa puternica.

| Lawliet14 a răspuns:

Din nas poti sa mai tai, cu capul n-ai ce sa faci. Asta e... Nimeni nu e perfect!

| SkyPilot a răspuns (pentru Lawliet14):

Daca i-o imprumuti pe tipa din poza sa o tina si el in brate o zi, sa vezi ce incredere in el capata big grin

| Lawliet14 a răspuns (pentru SkyPilot):

tongue Nu e o poza reala. Ce naiba o sa faca daca-si pierde si din podoaba capilara mai tarziu? Daca era atat de urat, probabil ca-i spuneau macar cateva persoane pana in ziua de azi. happy

| SkyPilot a răspuns (pentru Lawliet14):

Nici nu ma gandeam ca ar fi. Daca era ai fi tinut-o numai pentru tine happy
Unii nu inteleg ca aspectul nu conteaza cine stie ce. Eu nu am aratat bine niciodata, dar nu am fost complexat si nu am dus lipsa de nimicwinking

| Lawliet14 a răspuns (pentru SkyPilot):

Conteaza cat conteaza pentru fiecare. happy Asta nu inseamna ca nu poate sa nu duca lipsa de nimic, asa ca tine!winking La capitolul intuitie, well, not bad dar trebuie sa fi si mai prevazator. Cu gradul asta plus incredere, sunt sigur ca-ti cad destule in plasa. Poate-l inveti si pe prietenul Pupic. laughing

| StefiChan8D a răspuns:

Convinge-ti creierul ca iti place cum arati. Pune-te in fata oglinzii si spune-ti ca iti place cum arati. Ignora-ti defectele si oamenii care te jignesc. Poti sa incerci sa iti imbunatatesti imaginea facand sport si mancand mai mult si sanatos. Incearca sa stai langa oamenii care te fac sa te simti bine, cum ar fi familia. Daca tie iti place cum arati altii nu v-or mai comenta.