| cici_6785 a întrebat:

am o pereche de pantaloni albi care nu i-am imbracat de ceva vreme si s-au cam ingalbenit, ce le pot fac pentru. a redeveni albi?(Nu vreau sa-i bag in clor).

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Exista Vanish in orice magazin din cartier, cumpara si respecta intocmai instructiunile de pe recipient, incearca si de 2 - 3 ori s-ar putea sa reusesti, daca nu vopseste-i cu alta culoare, daca iti place asa de mult modelul sau materialul de la pantalon.

7 răspunsuri:
| dulshe a răspuns:

Asa am patit si eu, numai ca in cazul meu sa ingalbenit numai o parte care fata de albul de pe el se cunoaste mult, eu aveam o pata de altceva si mama mi ia bagat in clor sa iasa pata, dar de unde, ca ia ingalbenitangry. Si am incercat cu vanish, iar acum pantalonii mei sunt albibig grin.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Incearca venish pentru haine albe... e la fel de bun ca si clorul si nu dererioreaza tesatura...

| cici_6785 explică:

Ms tundenana am sa incerc.

| cici_6785 explică:

Ms si tie elena, o idee buna daca nu merge cu vanish

| cici_6785 explică:

Mai bine ti-o torni in cap soda caustica sa iti racoresti creerasul Laurentiu... Dar mersi pentru. sfat incearca tu si apoi spune-mi ce a iesit sau nu a iesit

| laurentiu_9029 a răspuns:

Ii arunci si iti iei altii albi sau incearca un experiment, toarna soda caustica pe el si vezi ce rezultalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am inalbit cu clor trei ani la rand doua perechi, Ii luam de doua ori si bagam la clor la a patra spalare.eram ca o floare. spune sotia.