| Andreeajust a întrebat:

am o prietena care are o parere mai proasta despre ea, dar ea e chiar frumoasa si draguta. cum as putea s-o fac sa-si schimbe imaginea despre ea

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! In primul rand ca sa o ajuti ca isi schimbe pararea despre ea trebuie sa ii castigi increderea si respectul. Apoi propun un joc, daca spui ca este o persoana frumoasa, cere-i sa se uita intr-o oglinda si sa-ti spuna ce trasaturi ii place la ea, daca gaseste, incurajeaz-o
Daca nu, fa-o chiar tu, spune-i de exmeplu ce ten curat si luminos are(in cazul in care are) si ai face moarte de om pentru el, sau ca are niste buze foarte dragute, senzuale si orice baiat ar fi innebunit dupa ele sau ochii ei- ca exprima atat de multe, sunt clari, frumosi si sunt ca o fereastra catre sufletul ei.
Te uiti care este atuul ei: poate are niste sani draguti, daca sunt mici, chiar si asa sunt draguti, sunt tonifiati, niciodata nu o sa aiba niste sana lasati din contra.
Atrage-i atentia catre punctele ei forte, dar cred ca mai imporatant este caracterul ei, bunatatea ei sau sinceritatea sau ca stie cum sa fie o prietena adevarata.
Sunt atatea lucruri pe care i le poti spune, spune-i de ce iti place de ea, spune-i cat de des poti.

| Andreeajust explică (pentru anonim_4396):

Mersi !

| Andreeajust explică (pentru anonim_4396):

Chiar m-ai ajutat!